Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvből el lehet...

Francia nyelvből el lehet jutni a nulláról 9 hónap alatt középfokra? Napi mennyi időt kellene rászánnom egyedül és magántanárnál? Előtte angolt tanultam középfokú nyelvvizsgához.

Figyelt kérdés
9 hónapom van, hogy megszerezzem a középfokú nyelvvizsgát franciából. Hogy miért ennyi, stb. azt most nem részletezném. Mennyire reális ez? Felnőtt vagyok (25) és bizonyos szintű nyelvérzékem is van, továbbá érdekel a nyelv is.
2011. aug. 24. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én gimimben 2 év után (2x9 hónap+nyaranta 900 szó) elvárás a középfokú az emelt szintű franciásoknál, akik heti 6 órában tanulják.

Mondjuk napi egy óra magántanárnál szerintem elég, majd vele megbeszéled, hogy ennyi idő alatt meg kell tanulnod és ő ezt figyelembe véve adja fel az önálló tanulnivalót. A francia nyelvtan viszonylag nehéz, ahogy a kiejtés is, de ha van hozzá érzéked és elszántságod, akkor szerintem menni fog.

2011. aug. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek hogy sikerül, de elég komoly elszántság kell.


Napi 2-3 óra bőven elég, szerintem ennyi után már úgy sem lenne elég motiváció.

Magántanár szerintem igény szerint, mondjuk társalogni meg a kiejtést gyakorolni gondolom hogy amúgy sem nagyon tudsz máshol.


Én a franciánál könnyebb nyelvet kb. 3 hónap kemény tanulással hoztam fel középszintre, pedig nem sokkal van az átlag fölött a nyelvérzékem.


Szóval kitartás!

2011. aug. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


@ma 04:12


Melyik volt az a nyelv? Napi hány órát foglalkoztál vele? Magántanárral (is) tanultál vagy csak egyedül?

2011. aug. 24. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Svéd volt.


Napi 0-6 órát foglalkoztam vele, attól függően hogy mennyi erőm volt, mert időm az akkor éppen annyi volt amennyit csak akartam.


Többnyire egyedül tanultam, csak néhányszor fordultam tapasztaltabb emberekhez.


Franciába is belenéztem, bár nem igazán mélyültem el benne. Az biztos hogy érdekes nyelv, szerintem tanulható.

De egy jó könyv, ami logikusan van felépítve, az nagyon fontos. Anélkül sokkal kevésbé hatékony a tanulás.

2011. aug. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt írják a kreatív francia anyagáról, h középfokig elvisz téged, és eddig akik abból tanultak sikeres vizsgát tettek le. Idő terén abból az anyagból az eddigi vélemények alapján szerintem elérhető 9 hónap alatt számodra, az író lassú haladással 12 hót mond, de sokan két hónap alatt is sikerrel jártak. Egyén függő. Én abból tudok amúgy, szerintem is jó, de nem vizsga miatt, hanem csak, mert érdekel! :)

2013. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös voltam: bocs vmiért nagyon elgépeltem tudok=tanulok. :D
2013. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!