Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség, bepánikoltam! Mi...

Segítség, bepánikoltam! Mi lehet velem?

Figyelt kérdés

Most felvételizek, első helyen a BCE-KTK-n jelöltem meg egy közgazdász szakot. Mostanában letöltöttem egy-két tantárgynak (makroökonómia) a rendes órán leadott anyagát, mondván felkészülök egy kicsit, ne legyen olyan nehéz a kezdés szeptemberben. A baj itt kezdődött, mivel ahogy beleolvasgattam, hirtelen nem is tudom mi történt velem, de mintha bepánikoltam volna:S hogy mi a franc ez, nem az hogy nehéz, hanem attól tartok hogy mennyire fogom egyáltalán szeretni ezt a közgazdaságtan témát.

Középiskolában mindenből 5-ös voltam, szóval magával a megtanulással nem lenne probléma sztem, hanem tényleg attól félek hogy nem fog tetszeni. Ráadásul egy főiskolát már ott hagytam tavaly, utána is eléggé szarul voltam, úgyhogy nem szeretném hogy megint ez forduljon elő.

Július 7.-ig még tudok változtatni a sorrenden, van is olyan szak ami nagyon tetszik, de hátrébb van mint ez a közgázos (ami ugye matekosabb amit nagyon szeretek), mivel nem igazán jók az elhelyezkedési esélyek.


Aki tud valami okosat, vagy tapasztaltabb, az írjon valamit...


2011. jún. 15. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát miért jelöltél közgazdász szakot? Csak mert így közgazdász leszel vagy érdekel is ilyen jövő?

Egyébként a mikro- és makroökonómia az csak az alapozás, a "szükséges rossz", hogy legyen fogalmad a közgazdaságtanról. Ezen kívül lesznek érdekes tárgyak is, és nagyon sok érdekes úton lehet továbbhaladni, attól függ, mi érdekel.

És ha a matekot szereted, KTK-n az alkalmazott közgazdaságtan kifejezetten durván matekos, szóval ha azt jelölted, ezt biztosan szeretnéd benne.


Egy corvinusos 20/L

2011. jún. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ak-t jelöltem. Középiskolában szerettem a gazdaságföldrajzot, továbbá matekból és töriből voltam a legjobb, ezért esett a választás a közgázra.
2011. jún. 15. 09:06
 3/9 anonim ***** válasza:

És mi az a szak, amire írtad, hogy nagyon tetszik, és miért tetszik annyira?

Bocs, hogy kérdezősködöm, de max. ennek fényében lehet tanácsot adni :)

2011. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemzetközi tanulmányok a Pázmányon... Igen tudom, nagyon sok rosszat hallottam róla én is...
2011. jún. 15. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pont nemzetközi tanulmányokra járok a BCE-n. Őszintén szólva ennek a szaknak a Corvinuson van értelme, máshol kevéssé.

Az AK és az NT eléggé különböznek. Az egyik nagyon elméleti matekos számolós közgázos brainstorming, a másik meg inkább töris politikás és egyebek (jog, idegennyelv, EU, nálunk vannak gazdasági tárgyak is, máshol kevéssé, pedig nagyon fontos a komplex tudás). Neked kell eldöntened, hogy a jövőben melyik területen dolgoznál szívesen. Az biztos, hogy az AK keresett, nehezebb az NT-vel jó pozícióban elhelyezkedni, de ha ez érdekel jobban, és energiát fektetsz bele, akkor lehetséges.

Vannak olyan csoporttársaim, akik emelt matekkal jöttek NT-re, és kissé csalódtak, felvettek valamilyen gazdasági szakot másodiknak. Összességében elmondható, hogy sokaknak illúziói vannak az NT-vel kapcsolatban, de én magam tudtam, hogy milyen dolgokat fogunk tanulni, meg azt is, hogy nem lesz a nálunk végzett évi 160fő mindegyikéből diplomata.

Na egy szó mint száz, neked kell jól jól átgondolni, mivel akarsz majd foglalkozni, ha nagy leszel, mert ez a két lehetőség eléggé különbözik. Az AK nehéz, de talán könnyebb vele elhelyezkedni, az NT könnyebb, de nehezebb vele elhelyezkedni - de ez nem számít, ha nem szereted azt, amit tanulsz.

(Ha az NT mellett döntesz, a mesterképzést mindenféleképpen a BCE-n vagy külföldön végezd)

2011. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Milyen szerencse, hogy pont egy BCE-s Nt-s írt:)


Amúgy történelemből emelteztem, szóval, az is egyrészt a "bajom" hogy egy részem humános, a másik pedig reálos...

És köszi a válaszod, nagyon hasznos volt:)

2011. jún. 15. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira szereted a matekot, akkor az AK neked való:) Ha esetleg még itt is túl kevés lenne a matek, akkor meg majd menj át gazdelemzőre, ott már tényleg szinte nem is tanulnak mást:) Alapvetően a tantárgyaink 90%-a számolós, vagy kell hozzá logika, meg hogy átlásd a dolgokat, minden évben kb. egy 3 kredites magolós tárgyunk van, azt kibírod. A makrót meg mindenki utálja, ne ez alapján ítéld meg a szakot. Szerintem jól fogod magad érezni, én sem tanultam előtte közgázt, mégis szeretem ezt a szakot:) Az NT meg nem tudom hogy jutott eszedbe, ha matekot szeretnél tanulni, oda inkább azok mennek, akik idegennyelvekben jók...
2011. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én túl sok tanácsot nem tudok sajnos adni, csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani. Sosem voltam kiemelkedően jó egyik tárgyból sem, így már akkor pánikban voltam, ha arra gondoltam milyen szakot is válasszak. Pont azért amiért te, én is közgázt választottam, remélvén hogy az ilyen köztes megoldás. A végén megjelöltem azért egy mérnöki szakot is. Utolsó pillanatban döntöttem úgy, hogy a mérnöki szakot rakom előre, akkor is pánikoltam, hogy vajon jól döntöttem-e, de végül felvettek a mérnöki szakomra... Eleinte iszonyatosan nehéz volt, de aztán valahogy ráállt az agyam a gondolkozásra, a logikázásra, a totális reális beállítottságra és mindennél jobban imádom a szakomat. Ahogy elnézem a sulinkban a közgázos ismerősöket, én baromira jól döntöttem! Valószínű a gazdaságot első körben ott hagytam volna, annyira nem szimpatikus... Volt egy illúzióm, és azt hittem nekem az tetszene! Örülök, hogy végül így alakult! :) Azt ajánlom hogy szépen ülj le és gondold végig, hogy melyiket szeretnéd jobban, eszerint dönts, ne az előtanulmányok szerint!
2011. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én környezetgazdálkodást tanulok. Nem tudom mennyire vagy/vagytok tisztában azzal, hogy ez mit takar. De olyan tárgyaim vannak a hasznos és valóban szakomhoz illő tárgyak mellett, hogy a fülem kettéáll tőlük, soha a büdös életben nem fogom hasznát venni, akkor sem, ha a szakomhoz illően helyezkedek majd el. Az egyetem/főiskola sajnos ilyen. Valószínű neked is lesznek olyan tárgyaid, amiket szeretni fogsz, meg lesz olyan, amitől a falat fogod kaparni. Nincs erre tanács, ez az egyetemisták 90%-ával így van, át kell esni rajta, túl kell élni.

22/L

2011. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!