Hogyan legyek színész?

Figyelt kérdés

Az az álmom hogy színész leszek. hülyén és gyerekesen hangzik, tudom, de az van, hogy én nem M.O-n akarok színész lenni hanem Hollywoodban.Szerintetek mennyi az esély? és hogy kezdjem el? és hogy folytassam? jó lenne L.A-be vagy New Yorkba járni majd egyetemre, de az angol se megy még jól

(tudom, annak kell lennie az 1. lépésnek, de az is zűrzavaros, mert az iskolába csak németet tanulok, és angolra külön járok hetente 1X... folyton elfelejtem, mit vettünk, de nincs több időm :( )

színészkedésbe jó vagyok és nagyon gyorsan tanulok szöveget


normálisak légyszi: 12/L


2011. jún. 16. 13:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%

Először is 12 éves vagy, úgyhogy a nyelvtanulással korántsem vagy elmaradva, én is csak gimiben kezdtem most meg már felsőfokon beszélek. Ehhez persze sokat segített ,hogy rengeteg filmet/sorozatot nézek angol nyelven.

Aztán annyi a gond ezzel a külföldi tanulással, hogy szüleidnek több millió forintjába fog kerülni félévente. Ösztöndíj lehetőség általában nincs, nagyon ritka esetben adnak külföldieknek ösztöndíjat, de az sem teljes támogatás. Persze, ha van rá kereted akkor nem mondtam semmit :) Érthető egyébként ,hogy külföldre akarsz menni, hiszen a magyar színművészeti semmit nem ér, és még csak be sem lehet jutni, mert csak a protkósok kerülnek be...


Na, ha tényleg ez minden vágyad a következőt kell tenned: légy jártas a művészetben, különböző verseket monológokat tudjál előadni. Járj valamiféle dráma-szakkörre, akár már most elkezdheted, vagy gimnáziumban, de lényeg, hogy kezdd alapozni a jövődet. Azért nem javaslom ,hogy dráma tagozatos suliba menj, mert ha még sem jön össze, akkor kellemetlenül jársz :S


Ha valahogy meg van az esélyed pénzt gyűjteni, javaslom már most nyiss egy bankszámlát amire félreteszel annyi pénzt, amennyit csak tudsz, mert elég drága mulatság sajnos. Továbbá érdemes felkeresni egy színházat a környékeden és jelentkezni, de csak akkor ha már van tapasztalatod, tehát ha már jársz dráma szakkörre.

2011. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
70%

Nos, ezzel csak az a baj, hogy hálivúdban angolul kell színészkedni. A nyelvtanulás nem elég, neked angol nyelven kellene érzelmeket, gondolatokat közvetítened, hangsúlyozni, pontosan, folyamatosan mondani a szöveget, továbbá remekül és eladhatóan kell festeni a filmeken ésatöbbi. Ha elszavalsz nekik egy József Attilát, hát attól ők nem fognak hasra esni, és ha a külsőd nem elég jó, senkit nem érdekelsz.

Ha ott akarsz élni és tanulni, az tényleg már egy félévre is több millió Ft, és sok sok sok protekció kell, rengeteg tehetséges színész van a világon. Az, hogy kiből lesz hálivúdi csillag, nem csak a tehetségen múlik. És nem véletlenül amerikai és brit az ottani színészek többsége...


De ahogy érzékelem, neked a hírnév meg a csillogás tetszik a színészetben, nem is merem ajánlani, hogy inkább a Broadway-re fájjon a fogad, vagy egy itthoni színházra...

2011. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:

1. nek: 8 osztályos gimibe járok, már van színjátszó, de csak a nagyoknak :( ma van a színházba meghalgatás, csak az a gond, hogy az utóbbi években szinte csak fius darabok vannak( twist oliver, pál utcai,stb, most meg légy jó mindhalálig)

azért nem mentem(kellett vna pár lány is), mert a barátnőm, aki játszott az olivérben, szóval ismeri ott a dolgokat, na ő azt mondta h csak 14 évesnél idősebbek jelentkezhetnek. de am meg lesz pótjelentkezésre is lehetőség, ha kiderülne, hogy mégis mehetek.

színházzal az a bajom, hogy nem akarok "ottragadni"

nem akarok színházba játszani majd hanem csakis filmekben... hacsak színház van akkor inkább semmi. nem akarok megbántani senkit, a gyerekszínészet is tetszik,

de felnőttkoromban nem szeretnék.

ja, és 2. igazad van, télleg a HÍRNÉV és a POMPA érdekel :)!!!

<3 <3 <3 <3 <3 <3

2011. jún. 16. 14:29
 4/67 anonim ***** válasza:
37%

Az sem biztos, hogy egyáltalán tudsz színészkedni. Gazdag a családod? Meg tudsz tanulni perfekt angolul? Gyönyörű és tökéletes a külsőd?

Egyébként nézd meg, hány magyar futott be amerikában. Max. Dobó Kata van ott most, kis filmekben, akinek Andy Vajna volt a pasija, jó körökben forgatta.

Miért pont te lennél az?

Szerintem kissebb álmokat tűzz magad elé, mert koppanni fogsz.

Arról meg, aki ilyen lekezelően beszél a színházról, megvan a véleményem. Jártsz egyáltalán színházba, hogy lásd élőben a mesterséget?

2011. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
nem beszéltem lekezelően a színházról, járok is csak azt mondtam, hogy nem akarok színházban színész lenni. 3 osztálytársam játszik ott most én is szívesen, de később nem, am meg igen, gazdag a családom, és ronda see vagyok
2011. jún. 16. 14:49
 6/67 A kérdező kommentje:
2011. jún. 16. 15:11
 7/67 anonim ***** válasza:
62%

És ha 3 barátnőd már színészkedik, te meg nem, miből gondolod, hogy te jobb vagy, és pont te fogsz kijutni?

Na mindegy... Te tudod.

De mint mondtam, kb. 3% esélyt látok rá (csak azért, mert pénzed lehet, hogy van rá - bár ezt is kétlem), főleg jelenleg nulla nyelvtudással. Azt sürgősen be kell pótolni.

2011. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:

1: ők nem akarnak kimenni és én azt nem mondtam hogy több esélyem van náluk

2: pedig nekem elhiheted!

3: nemhiszem hogy ötödikesen prefektül tudtál volna angolul

amúgy meg veszekedj csak, mert olyan kedvemben vagyok


a képet egyébként megnézted?

2011. jún. 16. 15:17
 9/67 A kérdező kommentje:
ja és nem nulla a nyelvtudásom, ezt csakúgy mondanám, és mielőtt megkérdeznéd, OVIS korom óta (igen, nagycsoport, 1., 2., 3., 4., 5.,) tanulok angolt
2011. jún. 16. 15:20
 10/67 anonim ***** válasza:
67%

Nem veszekedni próbálok, csak a realitásokra rávilágítani. Ennyi kritikát el kell tudni viselni. Főleg mert próbállak ráébreszteni, hogy álomvilágban élsz. Ami persze érthető, szemtelenül fiatal vagy még, megbabonáz a média, a sztárok meg a filmek. Majd rájössz egyszer, nem is nagy cucc az egész, meg arra is, hogy bár minden közelinek és elérhetőnek tűnik a globalizálódó világban, sok tekintetben elérhetetlenek a dolgok, távolabb kerülnek.

Legyél színész, de csak akkor, ha a szakma iránti alázat miatt akarod, és mert a tehetségedet kamatoztatni szeretnéd. Sokan akarnak hírnevet meg felhajtást, ettől még nem lesz valakiből JÓ színész.

Vagy szerinted hemzsegnek a magyarok Hollywoodban?

2011. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!