Hogyan legyek színész?

Figyelt kérdés

Az az álmom hogy színész leszek. hülyén és gyerekesen hangzik, tudom, de az van, hogy én nem M.O-n akarok színész lenni hanem Hollywoodban.Szerintetek mennyi az esély? és hogy kezdjem el? és hogy folytassam? jó lenne L.A-be vagy New Yorkba járni majd egyetemre, de az angol se megy még jól

(tudom, annak kell lennie az 1. lépésnek, de az is zűrzavaros, mert az iskolába csak németet tanulok, és angolra külön járok hetente 1X... folyton elfelejtem, mit vettünk, de nincs több időm :( )

színészkedésbe jó vagyok és nagyon gyorsan tanulok szöveget


normálisak légyszi: 12/L


2011. jún. 16. 13:40
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
sook szerencsét :))
2011. jún. 17. 10:38
 42/67 M@x válasza:

Szia!

Majdnem olyan vagy mint én csak lányban! :D

Komolyan! :D

Nekem is ez az álmom...

Én is 5. osztályig kitűnő voltam, aztán idén nem jött össze.

Csak én nem feltétlenül Hollywoodban képzeltem el, hanem bárhol, csak az embereknek kicsit kikapcsolódást okozzak.

Lehet amúgy hogy feltűnési viszketegségem van nem tudom... :D

Ha van kedved, meg ha még ez az álmod akkor levelezhetnénk, hátha tanulunk egymástól?!

Helló!

2011. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim válasza:
jah, én is ebben a cipőben járok, most végeztem 7. ben, zrínyibe mekk egerszegre, és színtén azok az álmaim, mint neked, csak én 1 fokkal reálisabb vok, mint te, de nem gond:)
2011. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
100%
Azért 5. osztályig kitűnőnek lenni nem egy bűvészmutatvány... majd, ha felnőttetek kicsit reálisabban fogjátok látni a világot :)
2011. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
84%

Kíváncsi vagyok, milyen hely lehet az, ahol te élsz. Nem öndicsérés céljából, de általános iskolában végig kitűnő tanuló voltam, mégsem keresett meg egy újság sem, hogy interjút készítsenek velem. És ezt sem lélekrombolásnak szánom, de mire mész a matematikai és környezetismereti vetélkedőkkel és a megyei második helyezésekkel. Kifejteném bővebben is: sajnos a matematikának és a természettudományi ágaknak sajnos nincsen túl sok köze a színjátszáshoz, megyei második környéki helyezéseket meg kis túlzással bárki el tud érni. Még mindig nem magamat szeretném fényezni, de rengetek megyei, valamint országos tanulmányi és művészeti vetélkedőt nyertem meg, vagy szerepeltem rajta eredményesen, sőt, néha még nemzetközi versenyeken is. Jelenleg egy színművészeti ággal foglalkozó gimnáziumba járok, mégsem érzem magam biztos talajon. Nekem is az az álmom, hogy Hollywoodban éljek és színészkedjek, miután elvégeztem egy New York-i színművészeti egyetemet, de ugyanakkor tisztában vagyok azzal, hogy ezekért az álmokért rengeteget kell dolgozni, és még az sem valószínű, hogy megtérül a belé fektetett munka. Már akkor is hihetetlenül boldog lennék, ha itt Magyarországon játszhatnék az Operett Színházban. Ami nekem a te hozzáállásodban nagyon nem tetszik, az a színház iránti alázat. Pontosabban a színház iránti alázat hiánya. Ezen gondolkodj el nagyon komolyan... (És a Magyar Helyesírási Kéziszótáron is, előnyödre válna.)

Viszont, mivel tanácsokat kértél, nem csak "szidni" foglak, hanem igyekszek segíteni is. Sőt, a "szidni" és csak a te olvasatod, valójában ez csupán építő jellegű kritika!

Az első, legfontosabb tényező, hogy tisztába legyél önmagaddal és a képességeiddel. Ne védd magad, ha tudod, nem tudsz többet teljesíteni. És ne vetíts.

A másik, ahogy te is írtad, a nyelvtudás. De ez a kérdés is visszavetül az előzőre. Az elején azt állítottad, hogy alig ragad meg valami a nyelvből, viszont amikor ezért leszóltak, már rögtön öt éve tanulod az angolt és tudod is beszélni. Ez így nem oké.

Amire még fordíts nagy szerepet, az a színjátszókör, versmondó versenyek, és bármennyire is távol áll tőled: színházba járás! Figyeld meg, hogy csinálják az igazi profik.

Tizenkét éves vagy csak, még rengeteg időd van tanulni és változtatni; én szorítok neked. Remélem tudtam valamit segíteni.

Üdv: 15/L

2012. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 Ben Mickering válasza:

Bocs hogy most tàmadni fogok de a te iskolád messze nem a legjobb suli az országban.... Legfeljebb ott ahol élsz... A Fazekas a legjobb Budapesten és a 2. pedig a Révai Győrben szóval kicsi lány hatalmasat tévedtél mert sok sok iskola leelőzi a tiédet...

Na de a kérdésre térve: Ha Amerikába akarsz kimenni akkkor nagyon nem elég csak mondjuk középfokon megtanulni az angolt márpedig hogyha időd sincs az angolra akkor alapfokon is lehet hogy majd csak nyögdécselni fogsz! Én 7. es vagyok kitünő, folyékonyan beszélek angolul ( heti 6 órám van), franciául tanulok heti 3 órában, balettozom, zongorázom, színjátszókörbe járok és eltartom a kutyámat. És ezzel nem felvágni akarok de én is színész szeretnék lenni és miután hatalmas a túljelentkezés ezért csakiscsak a legjobbakat veszik fel. Arról pedig ne is álmodj hogy rögtön bekerülsz egy filmbe és te fogod játszani a főszerepet... Először is pályázz arra hogy felkerülj a színpadra azaz akár a statiszta szerepekre is pályáznod kell! Egyébként ajánlom hogy nézz körül az interneten az igazi sztárok életéről mert bizony van köztük olyan is aki takarítónőként kezdte a színházban... A színház után jön ( már ha szerencséd van) a filmbe lévő felkérések... Szóval hogyha csak a rivalda fény érdekel akkor menny el a megsztárba és akkor felkapnak egy kis időre de soha nem lesz belőled igazi színész! Bocsi a regényért meg a támadásokért de nagyon fel tudom húzni magam az olyanokon mint te... ;) sorry

2012. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:

Nem baj. Nem szeretek ebbe a kérdésbe választ írni, mert én is felhúzom magam.azóta, amióta ezt a kérdést kiírtam, elég sok minden változott. Jövö évtől hetente 10 nyelvórám lesz. Én is kitűnő vagyok, és én is sportolók két félét, az egyiket versenyszerűen, a másikat hobbiból. Kutyám nincs, de akarok.

Na, gondolom, ha valaki idenéz még, megint azt fogja mondani, hogy egy felvágós kis ****** vagyok, pedig most csak reagáltam

2012. aug. 17. 20:51
 48/67 A kérdező kommentje:

Nem baj. Nem szeretek ebbe a kérdésbe választ írni, mert én is felhúzom magam.azóta, amióta ezt a kérdést kiírtam, elég sok minden változott. Jövö évtől hetente 10 nyelvórám lesz. Én is kitűnő vagyok, és én is sportolók két félét, az egyiket versenyszerűen, a másikat hobbiból. Kutyám nincs, de akarok. :) Apa nem engedi sajna.

Na, gondolom, ha valaki idenéz még, megint azt fogja mondani, hogy egy felvágós kis ****** vagyok, pedig most csak reagáltam.

( Tudom, hogy az én iskolám nem a legjobb, de asszem azt írtam, hogy az első tízben benn van, ami sajnos akkot még igaz is volt. )


Szóval, bocsi, hogy egész eddig egoista kommenteket írtam, de amikor a kérdést kíírtam ki voltam idegileg. :)

2012. aug. 17. 20:54
 49/67 anonim válasza:

Én megnéztem a képeket úgy nézel ki mint egy átlag 8 éves.

Meg mért. beszélsz ilyen lekezeloen a színházról sztem az az igazi színész aki annyi ember előtt eltud játszani egy szerepet baki nélkül .és aki. így beszél a színházról meg hogy téged csak a sztarsag a hírnév. a pénz érdekel az meg sem érdemli h egyáltalán színész legyen nekem meg az is öröm h egy ember elöteljátszották vmit bár én nem mondom h nekem se tetszik a hírnév megminden

Most az hogy jön ide h kitűnő vagy....

nem tom h hány éves vagy meg h gazdag-e a családod

ertel már el vmit?

am sorry h durva vok

am nekem is ez az álmom 13/L vok

2012. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim válasza:

Én megnéztem a képeket úgy nézel ki mint egy átlag 8 éves.

Meg mért. beszélsz ilyen lekezeloen a színházról sztem az az igazi színész aki annyi ember előtt eltud játszani egy szerepet baki nélkül .és aki. így beszél a színházról meg hogy téged csak a sztarsag a hírnév. a pénz érdekel az meg sem érdemli h egyáltalán színész legyen nekem meg az is öröm h egy ember elöteljátszották vmit bár én nem mondom h nekem se tetszik a hírnév megminden

Most az hogy jön ide h kitűnő vagy....

nem tom h hány éves vagy meg h gazdag-e a családod


ertel már el vmit?

am sorry h durva vok

am nekem is ez az álmom 13/L vok én kaptam egy csomó tanácsot h mit tegyek ...

2012. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!