Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan munkák, amik egy reál...

Olyan munkák, amik egy reál beállítottságúnak lettek "szánva", viszont egy humán beállítottságú nem "hal bele" a tanulásába?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ez én vagyok. Rá beszéltek...: DDDDD


2011. jún. 17. 21:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a fogalmazásért, 4 napja csak németet hallok..: DD
2011. jún. 17. 21:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, még baromira ráérsz azon agyalni, hogy mi legyél. Igazából még nagyon sok mindent nem tudsz a tantárgyakról, mivel az általános iskolai anyag nevetségesen könnyű a gimishez képest. Menj egy erős gimibe, akkor nyitva marad minden szakma a számodra, és lesz további négy-öt éved gondolkodni. Én például az öt évfolyamos gimi negyedik éve után jöttem rá, hogy mi szeretnék lenni, és nagyon jól döntöttem, legalábbis szerencsére eddig úgy tűnik. Hidd el még te is ráérsz dönteni.
2011. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az 1.-nek. Hasonlóak voltak nekem is a jegyeim, angolból kitűnő és dicséretes voltam, ezért anyám rábeszélt, h menjek 0. évfolyamosba.

Ehhez képest míg ált. suliban 4-es voltam bioszból, gimiben eszméletlenül megszerettem, az angolt viszont megutáltam.

Az érettségiben is van nyoma: bioszom 91%, az angol éppen 80... És biosszal is mentem tovább.

Úgyhogy sztem pihentesd még a kérdést, térj vissza rá 3-4 év múlva :)

2011. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát jó, akkor nekiállok nulladik évfolyamos gimnáziumokat keresni:)

Köszönöm a válaszokat: D

2011. jún. 18. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem totál felesleges a 0. évfolyam. Elvesztegett 1 év.

Aki nyelvet akar tanulni az úgyis meg tudja tanulni a gimi (egyetem) alatt...

2011. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül felesleges. Leginkább azért, mert pl. a mi osztályunk eszméletlenül jól szerepelt most érettségin, mert a mi fejünk lágya benőtt, és komolyabban tudtuk venni. Meg hát sokkal jobban összekovácsolódott az osztály is :) Bár kinek mi számít...
2011. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7. osztályban valóban nehéz megmondani. Viszont ha jól mennek a nyelvek már 7. osztályban, akkor hajrá nyelveket tanulni. Lehet, hogy neked a nyelvtanuláshoz van érzéked.

Lehetsz tolmács, idegenvezető. Ezek jól keresnek, megfizetik őket.

Előző hozzászólásodból itélve matematikából is cak pofára kaptál 4-est. Gyakran van ez így.

Az esetek 80%-ában középiskolában derül ki a valódi tudás, mivel itt dől el az is, hogy hogyan tovább.

Mivel azonban szereted a nyelveket, tanfolyamra jársz, ezzel még sokra viheted.

Ha van rá lehetőséged, akkor ki kell járni (akár nyáronként) külföldre, pl. ha van ott ismerős, akkor ahhoz.

Egyes gimnáziumokban, szakközépiskolákban pl. cserediák programot is szerveznek, ill. pl. bizonyos idegen nyelvű órákat anyanyelvű tanár adja le.

2011. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!