Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Légi kísérő szeretnék lenni....

Légi kísérő szeretnék lenni. Milyen iskola szükséges hozzá és hogy lehet oda bekerülni?

Figyelt kérdés
Jelenleg is egyetemista vagyok, de nem ilyen szakra járok.
2009. márc. 24. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt elhiszem, hiszen nincs is ilyen szak. :) Nem kell hozza mas, csak erettsegi, nyelvvizsga, es sikeres felveteli beszelgetes az adott legitarsasaghoz, utana ok kikepeznek.


Reszletek:


[link]

2009. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, én azt hittem vmi idegenforgalmi fősuli szükséges hozzá.
2009. márc. 24. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadónak igaza van, ehhez nem kell specifikus végzettség és majd a légitársaság fog továbbképezni. Magas szintű nyelvtudás valószínűleg Magyarországon követelmény. Nem hiszem, hogy nagyon kapkodnának most a recesszió alatt új alkalmazottakért. Itt az USA-ban már rengeteg utaskísérőt elbocsátottak meg Magyarországon is megszűnt egy csomó járat. Nem elijeszteni akarlak, csak azt hiszem, nagy a túljelentkezés jelenleg...később meg nem tudni, mi lesz.
2009. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi Brémában lakunk, és a haverunk légiutaskísérő a Ryanairnél, itt van Brémában az egyik központjuk. Nyelvizsga kell, angolul nagyon jól, németül is nemárt jól tudni, és van itt is egy nem túl hosszú tanfolyam a cégnél, pénzes, egy részét be kellett fizetni, a többit utólag vonták a fizuból, majd mikor vége a tanfolyamnak, sorolták a városokat ki hova akar menni, így jött a haverunk Brémába. (de a fizuját az írektől kapja, mert a ryanair ír cég) Szóval ha ezt a munkát szeretnéd, akkor nem leszel sokat otthon, ezt is vedd számításba. Ha pontosabb infókat szeretnél nyugodtan írj privit.
2009. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy leírták.

A légitársaságok válogatnak, és képzést indítanak.

A kisebb légitársaságok ahol a fizu is kisebb, ott a limit is kisebb. De egy nagy légitársasághoz nagyon nehéz bekerülni, ök is válogatnak, indítanak képzéseket, de oda különleges embereket válogatnak. Pl a legfontosabb a megjelenés, viselkedés, amit már a válogatáson néznek. Azon felül hogy kiválló angol nyelvtudás kell mindenhova ide kell hogy úgy tudj mosolyogni és problémát kezelni hogy egy hajtincsed sem rezdül meg, még zuhaas közben sem. Szép mosolyod legyen és megnyugtató arcod.

2009. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, egy hazai légitársaság éppen keres utaskísérőket, a napokban bukkantam rá a Profession.hu-n.

Gondoltam, szólok.

2009. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!