Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika után újságírás/-sz...

Anglisztika után újságírás/-szerkesztés?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdek anglisztikán, valószínűleg ELTÉ-n (426 pontom lett), miután pedig lediplomáztam, szeretnék újságíró vagy - szerkesztő lenni, szívesen dolgoznék egy könyvkiadónál is.

Milyen tanfolyamokat kell ehhez elvégeznem az egyetem mellett?


(Kérlek szépen ne gyertek olyanokkal, hogy bölcsészszak, nem megyek vele semmire. Ha az ember akar dolgozni, akkor igenis megtalálja a módját, hogy dolgozhasson, én pedig mindent meg fogok tenni, hogy potenciális alkalmazottjelölt legyek. Na meg innen sem csak tanár, tolmács és fordító lehet az ember.)


2011. jún. 22. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyél fel mellé szerkesztői ismeretek minort (itten tudod kikeresni a táblázatból: [link]

Vagy azt hiszem anglisztikán belül is van valami médiás specializáció, de ez sajna már kívül esik az én hatáskörömön.

2011. jún. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hű, köszi! :) Azért még várom a válaszokat.
2011. jún. 22. 00:34
 3/5 anonim ***** válasza:

van ilyen specializáció: journalism

2. félévben lehet választani, sajnos felvételizni kell ide is, lesz interjú, kell önéletrajzot írni... és minden specializációra kb. 15 embert vesznek fel

bővebben itt: [link]

2011. jún. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nehéz bekerülni? Úgy értem, inkább forítóira szoktak jelentkezni, nem?
2011. jún. 22. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:

sajnos nem tudom mert nem specializációra jelentkeztem hanem minorra

de elég sokan szoktak jelentkezni és mondom alig vesznek fel embereket :S

de egy próbát mindenképpen megér!

2011. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!