Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek Corvinus pénzügy...

Szerintetek Corvinus pénzügy diplomára még milyen más szakot lenne érdemes rátenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Corvinuson szereztem pénzügyes diplomát (ennek még befektetéselemző volt a neve a klasszikus képzés során), és szeretnék tovább tanulni, csak azt nem tudom még pontosan, milyen formában, egyetemen, szakon ? Szerintetek mi lenne a tuti kombináció ? Persze van pár ötletem, de kíváncsi volnék a ti véleményetekre is. Fontos még, hogy a képzés ingyenes lenne, mivel az első az fizetős volt. Köszi a válaszokat ;)
2011. jún. 26. 21:42
 1/10 anonim válasza:
Kínai szak.
2011. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szakirányú továbbképzés? Igaz h fizetős, de nagyon jók vannak a Corvinuson ahogy olvasgattam :) Vagy ami van államilag támogatott a Számvitel Msc, ami a pénzügyes diplomádhoz nagyon jó lenne, vagy vmilyen jogi szak...közgáz-jog tuti kombináció!


OFF: nekem is lenne egy kérdésem, ha lehet: Pénzügy vagy Közgazdasági elemző mestert érdemes végezni? Most leszek végzős AK alapszakon és választanom kéne...Te biztos képben vagy :)

2011. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés attól is függ, hogy mennyire vagy módszertani beállítottságú, mert ugye a közgazdasági elemző szakon elég durva módszertani agytágítás folyik, de ha ettől eltekintünk, akkor én mindenképpen a pénzügy mestert ajánlanám , mert sztem kellően komoly szak, emellett viszonylag nagy a kínálat a jó, és szépen is fizető állásokból. Hogy erről meggyőződj , érdemes lehet egy pillantást vetni a tanszék honlapján hirdetett állásokra:

[link] Sztem azért nem rossz :). A KG-n a komoly módszertan jó kis erőforrás lehet, de sztem ebben a szakban nagyobb a kockázat, nem annyira egyértelmű, hogy hol tudsz majd vele elhelyezkedni. Az én időmben a pénzügy volt a legkomolyabb szakirály, ide jártak a legtehetségesebb emberek (sztem ez most is így van). Úgyhogy ha egy komoly, ütőképes, értékes diplomát szeretnél és érdeklődsz is a terület iránt, akkor én a pénzügy mestert javaslom. Ha még bármi kérdésed van, akkor szívesen válaszolok (az elmúlt 6 évben ugyanis rutinos corvinusos lettem ;)

2011. jún. 26. 23:17
 4/10 anonim ***** válasza:

neked már pénzügyes MSC-d van? Én akkor otthagynám az iskolapadot és szétnéznék a világban. :D

Bár én még csak most leszek elsős a Corvinuson, szóval az én véleményem nem túl mérvadó. :)

OFF: Inkább azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted egy másik szakosként mennyi esélyem van, hogy "felvegyenek" pénzügyi mesterképzésre, ha odateszem magam? Gazdmen vagy NG szakos leszek, de azon gondolkodom, lehet, a pénzügyet kellett volna megjelölnöm. Vagy ki tudja. :)

2011. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, pénzügy MSC. De komoly a verseny, és ha biztos lábakon akarsz állni, akkor érdemes a tudásra valamilyen módon ráerősíteni, hogy tényleg pótolhatatlan legyél, hisz simán közgazdászból (szaktól függetlenül) rengeteg van, és semmi garancia nincs rá, hogy egy újabb válság során pont nem téged fognak leépíteni...


A kérdésédet illetően, igen, bejuthatsz a kívánt mesterre, ehhez viszont egy nyarat kb. rá kell szánnod, hogy a felvételi tárgyakat megtanuld. Sztem, alapból pénzügyre kellett volna menned,de nem vagy rosszabb helyzetben mint, én, aki nemzetközi kapcsolatokon kezdtem (még bologna előtt) és másodéven váltottam pénzügyre nem kevés plusz kört futva. Tehát nem csügged, mert még korrigálható a dolog, de azért, hogy szokd a témát felvehetsz majd egy két pénzügyes tárgyat is, és talán úgy könnyebb lesz majd a felvételi...

2011. jún. 27. 00:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!


Amúgy a Pénzügy felé húzok, mert igaz h makróból és statból nagyon jó vagyok és érdekel az elemzői, de a pénzügybe több lehetőséget érzek...egyedül a számviteles tárgyaktól félek :S

Mondjuk nekem azért is lenne jó a pénzügy, mert itt a PTE-n utolsó félévekben sok pénzügyes tárgyat fel lehet venni, uh a felvételivel nem lenne gond :) ( még vacilálok a PTE és BCE között, mert anyagilag húzos lenne Pestre menni)


Még egy olyan kérdésem lenne, h a befektetési elemző szakirányon nagyon kell vágni a számvitelt? Mert akkor úgy veszem fel a választható tágyaimat :)

2011. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
pénzügy mellé rabbiképző mesteri párosítás.
2011. júl. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

17:16


Nagyon primitív vagy.

2011. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kínai szak lenne a legjobb. Mit gondolsz? Mi a célod egyáltalán?
2011. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kínai szak wtf :DDDDDDDD
2014. márc. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!