Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges, hogy megtanuljak...

Lehetséges, hogy megtanuljak egyetlen nap alatt 10 makroökonómia tételt?

Figyelt kérdés

Jogra járok, de sajnos a közgazdaságtan is tárgy első évben, aminek most a makroökonómia részéből lesz vizsgám. Sajnos a hetemet, ami készülésre volt, elcsesztem, és eddig 2 nap alatt csak az első 4-5 tételt sikerült elsajátítanom. Na már most: gyűlölöm a makroökonómiát, érteni sem értem, bonyolult az egész, mert egyetlen tételhez is sok dolog tartozik. Sajnos ez van. Ráadásul az a magolós típus sem vagyok. A holnap délutánt pedig vonaton fogom tölteni.

Ötletek, tippek, hogyan tudom minél hamarabb és alaposan elsajátítani a tételeket? Az alapdolog természetesen, hogy leülök a seggemre, és benyalom mind a tíz darabot. Esetleg mivel tudom növelni a hatékonyságot? :D

Köszönöm azoknak, akik erre az idétlen kérdésre akármit is válaszolnak!


2011. jún. 26. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne vessz el a részletekben, csak a lényegre koncentrálj - vizsga előtt már úgyis csak arra van idő.
2011. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogadjunk, hogy az ELTE-ÁJK-ra jársz:) Szerintem, lehetséges. Barátom is jogra jár, ő kedden vizsgázik szintén ebből a csodálatos makróból, és egy napot szán aszintén 10 darab tételre:)5-öst valószínű nem fogsz kapni,de szerintem meglesz. Amúgy meg 666 oldal római jog után kétségeid vannak 10 db makróval kapcsolatban?:)))
2011. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nevetséges ez a 10-es szám, de akkor is, annyira utálom, hogy nem igaz. Érthetetlen baromság. Egyébként nem az ELTE-re járok, de vannak ismerőseim az ottani jogi karon is. Amúgy 5 már meg van tanulva (úgy, ahogy), összesen 15 tételem van. Megpróbálok majd valóban a lényegre koncentrálni. Ez lesz az utolsó vizsgám, utána látni sem akarok egyetlen könyvet sem. Ha csak két hónapra is, de messziről kerülni fogok minden tanulással kapcsolatos dolgot.

Köszönöm a válaszokat! Remélhetőleg összehozok valamit. Nem az 5-ösre hajtok, én nagyon megelégszem egy hármassal vagy egy négyessel is. A lényeg, hogy legyen meg. Ez egy jelentéktelen tárgy, semmibe nem számít bele, különösebben nem érdekel. Hármasra tippelek. Persze a vizsgáztató tanártól is függ a dolog.

2011. jún. 26. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Úhh.:S Hát nekem a makro húzósabb mint a mikro.Nekem érettségire kellett tanulnom közgázt és a makrok nehezen mentek, de hajrá.Próbáld kiszűrni a lényeget.
2011. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem odafigyelni holnap :) Én is pontosan ezt mondom, hogy a mikro a makróhoz képest könnyed játék. Gyűlölöm a makrót, ahogy van.
2011. jún. 27. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!