Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? Hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok,most megyek 11.be. Nagyon szeretem a fizikat es a kemiat,jo is vagyok mindkettobol.Azonban 10.ben sajnos vege a kemiatanulasnak amennyiben nem valaszt az ember kemia fakultaciot.Az en sulimban kemiabol es fizikabol egyutt nem lehet faktolni,vagy ez,vagy az.A fizikat egy picivel jobban tudom,ezert ezt valasztottam.De igy nem lesz tobbet kemiaoram.Hajlando lennek onalloan is tanulni a kemiat,de nem tudom van e ertelme a kesobbiekre nezve.Van olyan szak,ahol fizikat es kemiat is lehet egyutt tanulni?Vagy mondjak le errol? Egyebkent a fizika melle matekfaktra megyek, a biosz annyira nagyon nem erdekel
2011. júl. 18. 15:23
1 2
 1/13 anonim válasza:

A diákok 70%-a nem "az lesz nagykorában" mint aminek tanult. Ezért szerintem még ne aggódj ezen, tanuld a reál tantárgyakat (fizika,matek) ezek bárhol jól jönnek. Kémia nem annyi fontos szerintem, hogy magánorákon tanuld, kivéve, ha valami orvosi pályát nem választasz.(de ugye ide kéne a biosz, amit meg nem szeretsz :) )

Jó 11. osztályt !

2011. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszi,remelem jo lesz :)
2011. júl. 18. 15:38
 3/13 anonim ***** válasza:
teljesen igaza van az elsőnek.
2011. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyebkent en szivesen tanulnek kemiat is...Szoval eselytelen hogy talaljak valamit ahol fizikaval es kemiaval is foglalkozhatok?
2011. júl. 18. 15:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk vegyészmérnökként, bár az kémia és fizika mellett matekos is.
2011. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolso:

A matekkal sincs problemam,de vegyeszmernoknek nem sokkal inkabb kemia kell mint fizika?

2011. júl. 18. 15:57
 7/13 anonim ***** válasza:
és mit szólsz a villamosmérnökhöz? ahhoz matek kell meg fizika főleg.
2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

építészmérnök, építőmérnök, gépészmérnök, villamosmérnök

De ami a legjobb az a bányamérnök, olajmérnök, ezekkel nagyon sok pénzt megtudsz keresni, főleg ha kimész az arab országokba, el sem hiszed milyen sokat. De még itt Európában is. Meg tanulj meg jól angolul, az is fontos.

2011. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kulfoldre nem igazan szeretnek menni... Villamosmernokon,gepeszmernokon gondolkoztam,de az csak fizika-matek,nem?csak tartok tole hogy a villamosmernoki eleg szamitogepes dolog,en meg a szamtekhez total hulye vagyok... Banyamernokrol meg nem is hallottam :) Az milyen?
2011. júl. 18. 16:16
 10/13 A kérdező kommentje:
Utananeztem a vegyeszmernoknek,elvileg a fizika is felveteli targy,de nem tudom utana mennyire kell...
2011. júl. 18. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!