Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első félév végén hogyan...

Az első félév végén hogyan tudná valaki átvetetni magát PTE BTK szoc. Munka ANA szakról PTE BTK pszichológia szakra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Félévkor semmilyen szakra nincs átjelentkezés, csak év végén adhatsz be kérvényt.

2. Szoc. munkáról szinte biztos vagyok benne, hogy nem fognak átvenni pszichológiára. De ezt majd megkérdezed a TO-n.

2011. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én oda jártam mármint szocmunka tanszékre, és demonstrátor voltam, szóval a következő van......Nem tudsz átjelentkezni, csak ha újabb felvételi eljárást kezdeményezel 2012 februárjában tehát, 2012 szeptembertől induló félévet tudod ott kezdeni. Arra van lehetőséged, hogy áthallgass a szakra, amennyien ezt engedélyezik a tanárok a pszicho tanszéken. Viszont ha szakos óráddal ütközik azt nem fogják megengedni a szoc. munka tanszéken hogy emiatt ne járj be....

Az áthallgatás engedélyezései eljárása változott keresd ez ügyben a TO-t illetve a mostani Demonstrátorokat, vagy Polyák Lillát, aki a Nappali tagozatos titkár. (Nagyon aranyos, fiatal, és mellesleg Levelezőn Pszichológiát hallgat) Illetve hirdetnek meg órákat, amit műveltségi kurzusként felvehetsz. Amúgy a szoc. tanszéken jó a pszichológia oktatás, mert ha a kötelezőket, és az ajánlott irodalmat elolvasod, azok egy nagyon korrekt képet adnak a pszichológiáról. Ajánlom Erdős Márta tanárnőt, ő sokat segíthet ha mélyebben érdekel, illetve a tanszékvezetőt, Csürke Józsefet (pszichológiából doktorált és érdekli a dolog és sok mindent ismer.).

Üdv

2011. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól sejtem, hogy első helyen pszichológiát jelöltél, de oda nem vettek fel, csak második helyre, szocmunkára?

Szerintem azért adj egy esélyt a dolognak, lehet, hogy megszereted. Én ugyan itt most leszek másodéves, és nagyon érdekes, tartalmas dolgokat tanultam eddig, lehet, hogy neked is tetszeni fog.

Ha mégis át akarnál menni, akkor az előttem válaszoló nagyon jó dolgokat írt :) Mondjuk én ilyen esetben szerintem inkább újraérettségiznék, meg rágyúrnék az esetleges plusz pontokra (nyelvvizsga pl., ha még nincs), és újra megpróbálnám a jelentkezést.

2011. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én nem azért akarok pszichológiát tanulni mert az érdekes, hanem mert pszichológusként akarok dolgozni. Van személyes motivációm, és ez az egyetlen pálya, amit el tudok képzelni magamnak. 48-al lett több a pontom, mint a tavalyi ponthatár, csak idén 99 pontot emeltek :S

Lehet, hogy a szoc.munka szak érdekes, de nem fogok tudni abban a szakmában dolgozni(azért jelöltem be, hogy legyen valami B terv, a pszichora nem vesznek fel)


Úgy hallottam, hogy ha jó eredményt érek el szoc.munkán, akkor kérvényezhetem, hogy átrakjanak:s

2011. júl. 22. 11:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha pszichológus akarsz lenni, akkor menj el egy egyéves OKJ-re, közben tanulj nyelvet, nyelvvizsgázz, érettségizz újra, bármit, ami növeli a pontjaidat. Egy év kihagyás nem a világ. Felesleges fogyasztanod az állami támogatott féléveidet, ha nem is érdekel szoc.munka. Átvenni nem fognak, mert túl nagy a különbség a két szak tanterve között ahhoz, hogy legyen átjárás.
2011. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fizetősre akartál menni? Egyébként érdekes, hogy ANA pszichon 31 ponttal csökkent a ponthatár fizetősön meg majdnem 100 ponttal emelkedett :S
2011. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én már dolgozom szocmunkásként és idéntől pszichóra járok. Én is úgy voltam mint te anno....Én még régi 5 éves rendszerben jártam egyetemre Mi voltunk szoc.munkán uccsó öt éves évfolyam Pécsen. Hidd el, mi is menni akartunk, de ott maradtunk és hidd el, egy szoc.munkás az már néha a beszélgetéseivel,súrolja a pszichológusok körét sőt...sőt... és a pszichológusok is tudják ezt. A Pécsi ifi lelkisegéylnél vegyesen van szocmunkás, pszichológus és egy pszichológus csajszi aki már, mint pszichológus dolgozott, mondta hogy bizony bizony a hívásoknál a szocmunkások is ugyanolyan pszichológussá válnak mint ő maga, és ő sem tudná jobban csinálni azt...szóval ne keseregj, próbáld meg...és hidd el a szoc.munka a pszichológia nagy testvérek, mert nagyon flexibilis a határvonal:) És tudod egyáltalán, hogy mit csinál egy szoc.munkás és hány féle módon helyezkedhet el? Vagy csak bizonyos dolgokat tudsz és téves, vagy hiányos információid vannak erről...
2011. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Át inkább csak akkor vennének egy év után, ha van üres hely (gondolom az állami helyed szívesen megtartanád...), a tantárgyak nagyrészt egyezőek és a felvételi pontszámod is hasonló a szükségeshez. Szóval egyszerűbb jövőre megpróbálni újra.

Átérzem a dolgot, én is pszichológiát akartam tanulni, de nem jött össze. Inkább az bosszantó, hogy sok hülye jelentkezik, akik azt gondolják, hogy majd ők lesznek a következő Freud-ok, ülnek egy kellemes irodában egy kényelmes fotelban, csiptetős táblával a kezükben, miközben a páciens, aki rengeteget fizet mindezért, fekszik a kanapén. HAHA! Ha van az egyesült államokbeli gazdag nagyfejesek között protekciód, akkor talán, bár akkor inkább Harvardon kéne végezni. Itt nem ez megy... sajnos a ponthatás már csak ilyen, a jelentkezők és állam bácsi elég szépen meg tudja változtatni.

Hasonlítsd össze a két szak tanrendjét, ha a tantárgyak ugyanazok névre, vagy esetleg együtt vannak a pszichósokkal, akkor el tudod fogadtatni, ha jövőre felvennének és legalább nem buknál el annyit se. Ha semmi egyezés, akkor inkább keress elfoglaltságot egy évre, és jövőre reménykedj a kedvező változásban.

2011. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!