Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Doktori: analítikus és képalko...

Doktori: analítikus és képalkotó- Megéri ennek tanulni? Fizetés?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem orvosi kepzes egyreszt, masreszt pedig a regi neve gyakorlatilag "rontgenasszisztens", szerintem erdekes de azert nem egy orvosi, es a fizetes sem tul jo.
2011. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én analitikusnak tanultam, de azért a képalkotó sem "röntgenszakasszisztens"... Ezek szinvonalas főiskolai képzések. Analitikát Kaposváron vagy Debrecenben érdemes végezni, ezek a legrégebbi és legszínvonalasabb képzések, sok állásra külön itt végzetteket keresnek. Régebben a debreceni volt a patológiában, a kaposvári a mikrobiológiában erősebb képzés, ma talán már közel egyenrangú a kettő. (képalkotót nem tudom)


Fizetések tekintetében hagyományosan a közalkalmazotti bértábla a mérvadó (aktuális "F" kategória fizetés), tehát kevés, de magánklinikákon elég jól lehet keresni: kb. 300E egy analitikusnak (általában azért tapasztalattal), állítólag a képalkotóknak fizetnek jobban, támogatottabb szakma.


Az itt végzettek közül sokan mennek végül más területre vagy külföldre, mert itthon kevés az állás. Analitikusok ált. gyógyszeranalitikában/ANTSZ-nél stb. helyezkednek el, vagy kimennek Angliába (most kb. 7-800E/hó tapasztalat függvényében), esetleg nagyobb tőkével USA-ba (most kb.800-1200/hó tapasztalat függvényében). A képalkotókról sokat nem tudok, csak hogy Írországba mennek. (analitikus angol neve: Medical/clinical/biomedical technologyst/scientist attól függ, hol. Figyelem! a scientist néha orvosi diplomás állás, utána kell nézni az adott országra vonatkozó képzésprofilnak!)


Figyelni kell arra is, hogy ha külföldre mész dolgozni, az adott országban licenset kell szerezni (UK: 1 univ. license, kb. 100E ft értékben, és azt hiszem, kell külön "Biomedical scientist" megnevezés használatához is letenni valamit, mert ez náluk egy minősített pozíció). USA-ban 3 féle országos license van, ebből min. 2őt érdemes letenni. Emellett mind az 5 területre (patosz, mikrobi, hemat, klin-kém, molbiosz) külön kell egy-egy license államonként (persze először úgyis csak egy államra kell, ahova épp dolgozni mész). Lényeg: jó drága...


Én egyébként gyógyszeriparba mentem...


Remélem segítettem a választásban.

2013. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!