Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi munka Angliában au...

Külföldi munka Angliában au pairként?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, szerintetek megéri-e halasztani egy évet az au pair munka miatt, ha még nem találtam családot, de most állnék neki keresni. Sokat tanultam eddig, felvettek első helyre. Mire visszajönnék nyáron, 19 éves lennék, 20 éves mire kezdődne az egyetem. Nem késő? Időben vagyok még? Van itt valaki aki volt már kinn au pairkedni? (hozzátenném 6 évig tart az egyetem, gondolom nem kell részleteznem hova vettek föl) Ezért is vagyok tanácstalan, mert komoly egyetemről van szó és így is 26 évesen fogok végezni legjobb esetben. Viszont au pairkedés életre szóló tapasztalat lehet ráadásul meglenne az angol felsőm ami nagy segítség egyetemen és még zsebpénzt is gyűjtenék, ha spórolnék. Szerintetek vágjak bele?
2011. júl. 30. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
nyugodtan menj, legalább világot látsz és megtanulsz egy nyelvet rendesen! én 24 évesen álltam neki a jogi egyetemnek, az 29 évesen fejeztem be. jövőre lesz belőlem csak ügyvéd. most vagyok 32 éves. soha nem késő.
2011. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj! Nem lenne egyáltalán gáz, ha csak 20 évesen kezdenéd, nem ezért.Egyetem alatt is lesz lehetőséged ösztöndíjjal kimenni. Én orvosira járok, de még ösztöndíjjal se mennék ki, mert akkor is egy évvel később végeznék. És így is elég végtelennek tűnnek az évek addig, amíg orvos leszek. Gondolj bele 6 év+ 2év rezidens + minimum 3 év szakorvosképzés...

És a 6 év álatalában nem 6 év...

Arról nem is beszélve, h egy év alatt sokat felejtenél, kiesnél a tanulás "üteméből"

Az elsőnek, meg elnézést, hogy ezt mondom de azért amit jogról hallok, közel sem azonos az orvosival.

2011. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom és igazad van, ezért is vagyok tanácstalan. A másik oldala az a dolognak, hogy világot akarok látni és az idegennyelveket is nagyon szeretem. Gyerekorvos szeretnék lenni, ezért jól is jönne a tapasztalat, amit egy év alatt szereznék, ráadásul van egyvalami, amire gyűjtök és már régóta szeretném megvenni, egy év alatt pedig összeszedném rá a pénzt. Ugyanakkor tudom, hogy nem nehéz csúszni orvosin és hogy rengeteget kell tanulni...De egy közel anyanyelvi szintű angol tudással nem kéne foglalkoznom még pluszban ezzel is orvosin, könnyebben venném az akadályokat szerintem.
2011. júl. 30. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem számít az egyetemen, egy középfokúval ugyanúgy boldogulok (sőt jobban) mint akinek felsőfokúja van. Sokan szeretnének gyerekorvosok lenni az elején, de aztán sokaknak már rögtön az első éves ápolástan gyakorlat után megváltozik a véleményük, vagy a későbbi években. Szóval szerintem inkább légy nyitott mindenre, ne kategorizálódj be egy valamire :)

Meg hát sajnos az au-pair-kedéssel is ki lehet fogni rossz családot, akkor meg biztos megbánnád az egészet. Barátnőmnek nagy mázlija volt, ő egész normális családot fogott ki, akik rendesen bántak vele, de ő is amilyen történeteket hallott...Vigyázni kell nagyon. Neki az volt a szerencséje, h előtte a családnál egy magyar lány volt, vele felvette a kapcsolatot, és így le tudta informálni a családot, különben neki nem is engedték volna a szülei.

2011. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!