Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne bejárnom az...

Érdemes lenne bejárnom az egyetemre, vagy mindenképp muszáj koleszba mennem?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek (remélhetőleg) egyetemista. Az egyetem napi kb. 2 óra utazásra lenne. Kollégiumba nem szeretnék menni, ha nem muszáj, albérletre pedig valószínű, hogy nem lesz pénzünk. Nagyon nehéz lenne így a bejárás? Van olyan, aki hasonló helyzetben van/volt?
2011. aug. 1. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsőre próbáld meg a kollégiumot. 2 óra rengeteg, az oda-vissza 4, plusz az utazás mindig macerás (esik, havazik, sztrájk van, akármi). Ha nem jön be a kollégiumi lét, akkor még mindig visszaválthatsz az utazgatásra, de az is lehet, hogy tök jól fogod érezni magad.
2011. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

A napi 2 óra az tényleg azt jelenti, napi 2 óra, vagy 2 órára laksz az egyetemtől? Elég ködösen fogalmaztad meg azt a mondatot.

Mert ha összesen 2 óráról van szó, akkor az lófing, akkor kár lenne kollégiumba menni.

Ha csak oda 2 óra, akkor az tényleg 4 óra/nap, azt már érdemes meggondolni.

2011. aug. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én elsőben a kollégiumból utaztam napi 2 órát az egyetem miatt, úgyhogy sztem emiatt ne menj koliba :).


Mondjuk ha 5 percre van gyalog az egyetem a kolitól, akkor sztem érdemes lenne beköltözni. Én most szerencsére így vagyok, és nagyon jó, hogy egy szünet alatt bőven haza tudok jönni kajálni vmi normálisat.

Ha meg haza akarsz menni akkor is csak 1 óra az út. Úgyhogy én a helyedben beköltöznék. Ja meg persze az sem mellékes, hogy a koliban rengeteg haverra tehetsz szert, meg 1-1 buli után ha nem akarsz részegen hazaesni akkor ott a koli :).

2011. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Oda-vissza 2 óra, vagy csak oda 2 óra? Ha összesen 2, akkor nem kell kolisnak lenned, én is ennyit utazom Pesten belül, és sima ügy. Ha csak oda 2 óra, magyarán az ország másik felében laksz.. akkor egyértelműen koli. Ne szívasd magad.
2011. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Számold ki, hogy mennyire jönne ki az utazás egy hónapban és mennyire a koli. Ha annyira nem akarsz koliba menni, és még drágábba is jön ki, akkor utazz. De azért vedd figyelembe azt is, hogy ha oda is vissza is 2 óra, akkor maga az utazás eléggé fárasztó, és még tanulni is kell. Egyébként miért szeretnél mindenáron utazni? :)
2011. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oda is és vissza is 2-2 óra. Arra gondoltam, hogy lehet, első félévben megpróbálom ezt, aztán ha nagyon nem bírom, fél év után kérek kolit. Egyébként azért szeretnék mindenképp itthon maradni, mert anyukámnak szüksége lenne rám és a segítségemre egyre inkább.
2011. aug. 4. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Így már érthető :) Hát akkor tényleg nincs más megoldás, próbáld meg, mennyire megterhelő, mennyire bírod, aztán meglátod :)
2011. aug. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!