Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak?...

Milyen szakot válasszak? Főiskolára készülök!

Figyelt kérdés
Jövő májusban fogok érettségizni és még fogalmam sincs róla hova menjek tovább és mi lenne nekem jó! Az átlagom 4,3-as, de nem tudom hova menjek tovább, mert nem tudom melyik szak mivel jár és hova lenne ez az eredmény elegendő! Elképzeléseim sincsenek, bár voltak már, de mindről voltak olyanok, akik lebeszéltek, mert ezért meg azért nem éri meg ezt meg azt választani...! Nagyon belefáradtam, nem tudom mit szeretnék és mihez értenék! Írnátok nekem "példa szakokat", hogy mik vannak, ami jó is lenne és megéri azt választani? Tapasztalatokat várok!! Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon sokat számítanának!!!
2011. aug. 19. 11:42
1 2
 1/13 TamasIldi válasza:
Gondold végig,hogy melyik tantárgyakat szeretted,mi az ami érdekel is.Aztán a felvi.hu honlapon tájékozodj a lehetséges intézményekről,szakokról.
2011. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de én ezen nem tudok eligazodni...vagy nem találom, de semmit nem ír csak az iskola nevét..

Arra lennék kíváncsi melyik szak mivel jár stb és mit lenne érdemes tanulni!!

2011. aug. 19. 11:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Először is szerintem induljunk ki abból, hogy van-e kedvenc tantárgyad, szakterületed, érdeklődési köröd. Aztán jobban tudunk tanácsot adni. :) Hidd el, ha belekezdesz valami olyanba, ami egyáltalán nem érdekel, csak azért mert jól lehet vele keresni, abból sok jó nem sül ki.
2011. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy csak Te magad adhatsz választ arra, hogy mi lenne jó Neked és mi nem! Mert most mi írhatjuk azt, hogy pl. jó az elhelyezkedési lehetőség építészmérnökként, de ha Te ki nem állhatod a matekot, akkor biztos nem erre fogsz jelentkezni!

Én is azt tudom tanácsolni/javasolni, hogy először magadban tisztázz le néhány dolgot (értem itt azt, hogy milyen tárgyakat szeretsz; milyeneket tudnál még minimum 3 évig tanulni; mi/mik az/azok a terület/területek, ahol szívesen elhelyezkednél a későbbiekben.) Remélem, érted, mire gondolok!

Az pedig, hogy sokan lebeszéltek különböző szakokról ilyen meg olyan kifogásokkal... tény és való, hogy utána kell nézni az elhelyezkedési lehetőségeknek és nem utolsó sorban fel kell mérned a saját képességeidet is, de azért ha valami megtetszik, és szívesen tanulnál az adott területen, akkor NE engedd magad lebeszélni semmiképpen sem!!!

Saját példával élve: viszonylag kiskorom óta érdekelt a jog, és mondhatni tudatosan készültem erre a pályára. Az "utam" során rengetegen próbáltak lebeszélni róla ilyen-olyan indokokkal, én mégis megtaláltam benne, amit szeretek, és amit el akarok érni ezzel a pályával. Most pedig itt vagyok 21 évesen, és joghallgató vagyok (pedig szerintem voltak még olyan emberek is, akik abban is kételkedtek, hogy egyáltalán bejutok az egyetemre)!

2011. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

12:08 ne vedd kötekedésnek, mert aki ilyen tudatosan és eltökélten készül mondjuk jogásznak, annak valószínűbb, hogy lesz melója, de jelenleg a jogász nem éppen hiányszakma. Kívánok sok sikert a jövőbeli elhelyezkedéshez, de azért ismerjük be, hogy nem vagy olyan könnyű helyzetben mint mondjuk egy villamosmérnök.


Én azt gondolom, hogy a diploma is olyan, mint a nyelvvizsga, lehet róla papírod, hogy elvégezted, aztán mégsem beszéled az adott nyelvet. Tehát a tudás a lényeg, a papír másodlagos formaság.


Kérdező, szerintem valami biztosan érdekel, valamiben biztosan jó vagy úgy, hogy közben örömödet is leled benne. (A délig alvás nem opció) De ezt neked kell tudnod, ha esetleg elárulod, többet tudunk segíteni.

2011. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tulajdonképp akartam először orvos lenni, aztán rengetegen mondták, hogy nem lehet bírni, annyit kell tanulni. Másodszor eszembe volt az, hogy jogász akarok lenni, de az sem jó, mert nem lehet vele elhelyezkedni, mert már lassan mindenki az. Harmadszor azt találtam ki, hogy tanító leszek 1-4. osztályig, de az sem jó, mert sok plusz dologgal jár azon kívül, hogy tanítasz! Negyedszer most a felvi.hu-n körülnéztem és érdekesnek találom a pszichológia szakot. Azzal gondolom csak pszichológus lehet az ember, igaz? Ezen szakterületen mennyire lehet jól elhelyezkedni? Mennyire keres jól egy pszichológus?
2011. aug. 19. 12:38
 7/13 anonim ***** válasza:

12:08-as vagyok!

Tudom, hogy telített szakma a jogász (legalábbis a média szerint), mégis az egyetemen a felsőbb éves hallgatóknak elég komoly százaléka már most, a diploma megszerzése előtt is felvételt nyert különböző irodákhoz, cégekhez. Ezt nem feltételezésként, hanem a tapasztalataim alapján írtam.

Az pedig hogy mi hiány, és mi telített szakma... szerintem olyan szinten van a mai munkaerőpiac, hogy igen rövid idő alatt sok minden változhat! Így lehet, hogy végül még a jog is hiányszakma lesz! :)


Azzal pedig nem teljesen értek egyet, hogy a tudás számít, nem a papír! Igaz, hogy az én véleményem is ez alapesetben, de szintén tapasztalatok alapján tudom mondani, hogy a mai világban már nem az érvényesül, aki pl. papír nélkül eltölt x évet egy munkahelyen, és ez esetben akár többet is tud, mint egy frissen végzett, hanem az, aki fel tudja mutatni a papírját... az már teljesen mindegy, hogy lövése sincs a dolgokról!

De erről meg lehet bizonyosodni az álláshirdetéseknél is! Kevés olyan hely van, ahol tényleges tudást/gyakorlatot kérnek a papír helyett (akár nyelv, akár szakma szempontjából)! :( Hozzáteszem, sajnos!!


A kedves kérdezőnek pedig: a helyzet az, hogy az írásod alapján azt vettem észre, hogy Te inkább olyan szakmát/munkahelyet szeretnél, ahol viszonylag sokat kereshetsz, de nem kell érte tenned "semmit". Ilyen pedig nagyon ritka... hacsak nincs egy milliomos rokonod, akinek egy multicége van! :)

Na, de viccet félretéve... szerintem kevés az olyan szakma, ahol folyamatos képzés és fejlődés nélkül megfelelően érvényesülni lehet! Sőt, sokszor még az is kevés! Úgyhogy ha a fentiek alapján keresel szakot, akkor - szerintem - rossz úton jársz! De ez persze csak egy vélemény!

2011. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak annyi, hogy diplomával nem szeretnék annyit keresni, mint egy segédmunkás...:)

És a pszichológus szakmáról mi a véleményetek?

2011. aug. 19. 14:32
 9/13 anonim válasza:
Legyél régész!
2011. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na az, ami biztos nem...Mért lenne az jó.. tudjátok az a baj, hogy minden szakmára egyet fúj a népség: "mindenki már az" "nem lehet vele elhelyezkedni" "azzal nem lehet megélni" "nem neked való" stb stb stb...

Akkor mágis mondja már meg vki, hogy mi a jóóóóóóóó???? Most ne azt nézzük kinek mihez van huzalma vagy kedve hanem, hogy mi a jó szakma???

2011. aug. 19. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!