Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, diplomások! Mit...

Egyetemisták, diplomások! Mit javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre érettségizem, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy hova kéne beadni a jelentkezésemet.. lusta vagyok utána nézni a szakoknak.. az az álmom, hogy egy jól fizető irodai munkám legyen :)) ( persze tudom h ez nem ilyen egyszerű).. a matekot viszont nem szeretem, bár nincs rossz eszem, matekfakos vagyok, 4 es.. de mégsem az erősségem.. amit szivesen tanulok az az angol és töri. van egy 89 %os angol középszintű érettségim, infobol egy 80% os. tervezek az évben egy angol felsőfokot, plusz majd évvégén egy töri emeltet.. ötletek? köszönöm szépen előre is:) jah, és megtennétek, hogy ha írtok egy szakot, megírjátok azt is, hogy milyen irányban lehet elhelyezkedni vele, mik a lehetőségek diplomázás után? köszi:)
2011. aug. 26. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
HA lusta vagy menj el bölcsésznek, később 3-4 év múlva pedig a mekdonáldszba akár 700 forintos órabérért is dolgozhatsz ami elég jól fizet. Igaz nem iroda meg nem kell ülni, de ehetsz pár falatkát. Lusta ember sose fog jól keresni.
2011. aug. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de ilyen válaszokra nincs igazán szükségem :) nem a lustaság a fő probléma, hanem inkább az, hogy hiába nézegetem a szakokat, nem tudom igazán, hogy ha elvégzem, mi lehet belőlem. (csak hozzátenném, hogy szerintem a lusta ember nem megy el a mekibe robotolni:)) nemtudom, hogy te milyen munkát végezhetsz, de segítőkészséged az 0, szóval talán még a mcdonaldsba se lennél jó :D köszi mégeegyszer:)
2011. aug. 26. 01:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerinted nekünk nem fáradtság kikeresni részletesen azt hogy egy adott szakon az ember mit csinál aztán később mihez fog kezdeni vele,hol tud elhelyezkedni?

Ennyiből mindenki leírhatná hogy bocsi,lusta vagyok válaszolni a kérdésedre. Nem akarlak megbántani de ilyen hozzáállással szerintem nem kellene tovább tanulnod mert ha tovább tanulsz nem hiszem hogy végezni is fogsz.

Neked kell tudnod hogy mi lennél szívesen,mihez kezdenél,én azt tudom tanácsolni hogy a felvi.hu-n a ponthatároknál nézegesd a szakokat,amelyiknek a neve szimpatikusnak tűnik azt másold be a google-ba és nyisd meg,ehhez nem kell sokat gépelned,olvasni meg ne legyél lusta:)

2011. aug. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát igen. ez a hátránya annak, ha ismeretlenül ítél az ember. igazából, nem hiszem, hogy pont nekem nem kéne továbbtanulnom, mikor hátammögött van két jól sikerült érettségi, plusz a felsőfokot céloztam meg ennyi idősen. ráadásul a tanulmányi eredményem se rossz és szeretnék valamit elérni az életben, ennek érdekében próbálok tenni tudatosan, csak épp azt nemtudom milyen irányba induljak majd jövőre.. gondoltam van pár ember, aki szívesen megosztaná tapasztalatait, és segítene nekem.. sajnos nem az a típusú ember vagyok, aki gyerekkora, vagy legalábbis tini kora óta tudja, mi szeretne lenni. na de mindegy azért köszi.
2011. aug. 26. 01:30
 5/9 anonim ***** válasza:
nyelvekre menj mindenképpen, elég sok multinál van irodai munka (egy ismerősöm orosztanári diplomával csinálja, de beszél még mellette más nyelveket).
2011. aug. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
felvi -> diploma után->szakok-> elhelyezkedési lehetőség.
2011. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen a pályaválasztás én anno annyi segítséget kaptam amivel kitörölhettem a s*ggem.

Olyanokat mondtak amit biztos nem jelöltem volna be ráadásul felszínesen csinálták h minél hamarabb túl legyenek rajta. Jah és a papíromat el is keverték amin kiértékelték milyen képességeim vannak vmikor érettségi felé kaptam meg úgyhogy kapják be.

Végül olyan szakmára vettek fel amit úgy végeztem el h miért ne? Még most sincs teljesen kialakult jövőképem, de próbálom alakítani teljesen egyedül! Ennyit a sok hasznos és valós segítségről.

De csak h a kérdésedre válaszoljak én az infós vonalat vagy az angolt vagy együtt nyomnám meg nagyon ütős párosítás lenne. Pl angol felsőfokú C tipusú nyelvvizsga vagy üzleti nyelvvizsga vagy szakfordító másodszak nah az utolsóval ha rendelkezel akkor tuti nem kell sokáig keresgélni a multi irodái között:D Az infó meg amúgy is ülős munka. Talán a Gazdaság informatikus szakot ajánlanám szakfordító másodszakkal, vagy valamilyen informatikus képzést.

2011. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ausonia ***** válasza:

szerintem manapság egyik fiatal sem tudja, hogy a szakok mit takarnak, mert igazából a felük nem is jó semmire.szóval ezért nem szólnék be.

ettől eltekintve nem hinném, hogy nagy fáradtsággal járna ellátogatni a felvi.hu-ra, mint azt előttem is írta már valaki, hiszen míg mondjuk itt pötyögnöd is kell, ott csak kattintgatni, és megtalálhatod a kérdésre a választ.


ennyi volt a kioktatás :)

én bölcsész szakot nem javasolnék, hacsak nem akarsz később tanár lenni.talán a magyar,több helyen van ugyanis belőle ügyintéző szakirány, ha jól tudom, de abból akár komm minorral még újságíró is lehetsz,ami szintén szép,és érdekes szakma.

nyelvszakok jók,mert tényleg kellenek irodákba olyanok,akik beszélnek idegen nyelvet, de akkor rögtön vegyél majd fel hozzá minort is, szintén nyelvet, pl. angol-francia párosítás.minél több, annál jobb.

nekem amúgy kapásból eszembe jutott a rendőrtiszti, ott is vannak olyan szakok,ahol irodában kell ülni, nem halál unalmas, és szerintem viszonylag jól is keresnek.

aztán ott vannak az államigazgatási szakok,azok sem rosszak.

nem kell feltétlenül főiskolára, egyetemre menni irodai munkához, mehetsz felsőfokú szakképzésre logisztikus, idegenforgalmi szakmenedzser, banki alkalmazott, vagy ilyesmi szakokra, gyorsabban végzel, nyelvismeret itt is előny.


(nyelvtanárként megkérdőjelezném, hogy eljutsz-e felsőfokra angolból úgy, hogy a középszintűd lett 89%, persze nem tudom mennyi időt tudsz majd ráfordítani, de előbb meg kéne próbálni a középfokot, vagy hogy hogy boldogulsz az emelt szintűvel, mert az is nyelvvizsgát ad egy bizonyos százalék után, de a középszintű érettségi nem valami színvonalas.)

2011. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat, még annyit hozzátennék gyorsan, az utolsó válaszadónak, hogy kijártam egy ITK tanfolyamot, úgyhogy megpróbálom a rigót, mert a záróvizsgám 84 % lett, úgyhogy van remény hogy átmenjek. mégegyszer köszi mindenkinek :) rászánok majd egy napot, hogy böngésszem a felvi.hu-t
2011. aug. 26. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!