Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Februárban jelentkezés és fogalmam sincs, hogy merre menjek...


Van már 4 érettségim (informatika-80%; földrajz-90%; kémia-84%; angol-88%) és egy középfokú angol nyelvvizsgám.


És elég széleskörű az érdeklődésem, eleinte a földrajz volt a legfőbb és a földtudományi alapszakra gondoltam (pl meteorológus) aztán olaj és gázmérnökire. De az utóbbival sztem nem érné kel sokat, és am is sztnék valami "keményebbet" tanulni.


Aztán jött az orvosi... ezéven megcsinálom az emelt bioszt, de sztem még ha fel is vesznek, ami lássuk be elég nehéz... még akkor sem biztos h ezt akarom, mert ez pedig túl kemény lenne, nem szeretnék 6 és még több évet azzal tölteni hogy éjjel nappal tanulok, mert azért annyira okosnak nem érzem magam h ezt végig bírjam.


Aztán legjobban pestre szeretnék menni (ismerősök, rokonok, lakás) szóval ott jobb lenne, és először a gépészmérnökire gondoltam aztán a biomérnökre...


Szeretem az idegennyelveket, azokkal sincs bajom...


Szóval vmi olyat szeretnék amivel később itthon és és külföldön is eltudok helyezkedni, és elég magas a fizetése is... ha van vmi tapasztalatotok ezekkel a szakokkal kapcsolatban vagy új szakokat ajánlanátok akkor annak örülnék


18/F


2011. aug. 27. 13:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy most pontosan mi a helyzet, de nekem van egy azaz egy darab geológus ismerősöm (igaz, már nem fiatal srác, szóval nem most végzett), de szépen el tudott tartani négy gyereket, házat venni, a felesége meg csak hobbiból dolgozik, szóval akár lehetne ő is az egyedüli kereső. Mondjuk már a négy gyerekéből kettő felnőtt, nem otthon laknak már, de régebben sem voltak anyagi gondjaik.

De azt nem tudom viszont, hogy mennyire lehet könnyen elhelyezkedni geológusként.

2011. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az általános orvosi túl keménynek tűnik, akkor lehetne mondjuk gyógyszerész vagy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szak, mert látom, jó lett a kémiád

[link]

az utóbbi kicsit infós is.

Vagy mérnöki szakok közül vegyészmérnök, környezetmérnök...

2011. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
igen hallottam az orvosi laboratóriumiról is, és ezzel mennyire lehet jól keresni? külföldön, belföldön, mennyire könnyű vele elhelyezkedni?
2011. aug. 29. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!