Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha földrajz alapszakra megyek...

Ha földrajz alapszakra megyek továbbtanulni azzal lehetek földrajztanár?

Figyelt kérdés
Általános vagy középiskolában? Vagy le kell tenni mást is?
2011. szept. 11. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ha mész föci alapszakra akkor a 3 éves alapképzés után van egy 2 éves tanárképzés amivel mehetsz gimibe már tanítani, persze közben felveszel egy minort is (ezért tanítanak 2 féle szakon a tanárok). Ha pedig pl. egyetemen akarsz tanítani, oda kell asszem a phd, azaz doktori iskola ami még 3 év.
2011. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen. második félév végén a tanári szakirányt kell választanod, amibe meg kell jelölnöd egy második, minor szakot. majd ha ez megvan, utána jelentkezned kell, földrajztanári mester képzésre. ha azt is elvégezted, akkor leszel földrajz + a minorod szakos tanár.
2011. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat
2011. szept. 11. 12:45
 4/11 A kérdező kommentje:
És ott is van matek.gondolom biztos.Ha van akkor mennyire nehéz van olyan nehéz mint mondjuk pénzügy és számvitel szakon? mert ezen a kettőn gondolkodom
2011. szept. 11. 12:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Matekkal vigyázni kell. Vannak egyetemek, ahol még a minor is az elvégezhetetlenség határán mozog. Néhány egyetemen semmiképpen nem indulnék matek minorral - holott matematikatanár vagyok. Láttam a dolgozatokat és elbuknék rajtuk, pedig annak idején (neves egyetemen) jelessel végeztem. Nálunk még nem volt ennyire extrém.
2011. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam hogy a matekot választom másodiknak csak hogy kell-e ott matekot tanulni és milyen szinten.Második szaknak a biológiára gondoltam.
2011. szept. 12. 11:24
 7/11 anonim ***** válasza:
természetesen minden ttk szakon van matematika. de az csak ilyen gyógymatek, ami a földrajzosoknak van. bár én matek szakos vagyok, így nekem minden gyógymateknak számít. :-D
2011. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Földrajzon és biológián is van matematika. Szerintem elég komoly. Vannak matekból elméleti részek, amely a középiskolás anyag ismétlése és kibővítése, nagyjából az emelt szintre (ill. kissé tovább). Majd ez kerül további bővítésre, hogy az adott témákhoz kapcsolódó képletekkel tudj dolgozni. Ha kiver a víz a matektól, akkor készülj fel néhány keményebb órára. Szerintem megtanulható, de nagyon normális oktatókat kell kifogni. Olyan kell, aki képes érthetően magyarázni (meglepően sokan nem képesek) és olyan válaszokat adnak, ami tényleg válasz.

Igazat megvallva nem a matek miatt lesznek a legnehezebb éjszakáid, hanem a biológia miatt. Lesz pár kegyetlen vizsgád. Nem tudom, hogy a biológia minorszaknál van-e rendszertanos vagy genetika vizsga, de eléggé komoly követelményekre készülj - ha lesz.

2011. szept. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
akkor milyen másik szakot ajánlanál?
2011. szept. 16. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Földrajz mellé nem választanék biológiát. Az érdeklődésedtől függ. Mondjuk én biztos környezettant választanék vagy esetleg történelmet. A történelem ellen szól, hogy ott is van egy rakat kemény vizsga.


Így távolról azonban nem szeretnék belekontárkodni, csak azt akartam jelezni, hogy mielőtt biológiát választasz, hallgasd meg azokat, akiknek már van ott valamennyi vizsgájuk.

2011. szept. 18. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!