Szerintetek fogadnak el igazolást és pótolhatom a zh-t?

Figyelt kérdés
Ezen a héten csak tegnap voltam bent suliban.Kötőhártya gyulladásom lett, úgyhogy inkább hazajöttem hogy nehogy lefertőzzem lakótársaimat a koleszba.Szemészetre mentem és igazolást is kaptam szerdáig, ugyanis addig vannak óráim. Szerintetek ha szemináriumról hiányoztam akkor fogadnak el igazolást? Szerintetek pótolhatom a zh-t?
2011. szept. 13. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a tanárral. Ha jófej, pótolhatod.
2011. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben írj a tanárnak egy ímélt, hogy kötőhártya-gyulladásod van, emiatt nem tudsz részt venni a zh-n, és szeretnéd jövő héten megírni.

Az igazolás senkit nem fog érdekelni. Felnőtt ember vagy, a te dolgod, mikor mész be órára és mikor nem. Az a lényeg, hogy a maximumnál ne hiányozz többet.

Illetve akkor számít ez, ha mondjuk egy hónapig kórházban voltál, akkor amiatt kérheted, hogy mondjuk hadd vizsgázz szemináriumon is, mert rajtad kívülálló ok miatt hiányoztál többet a megengedettnél.

2011. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok elérhetőséget. De van egy beadandó amit október végéig kell megcsinálni. Lehet hogy azt megcsinálom és akkor hátha azt mondja hogy pótolhatom.
2011. szept. 13. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem tudsz elérhetőséget. Ez pont az a kifogás, amit nem szoktak elfogadni. Megnézed a neptunt/etr-t, a tanszéki, intézeti honlapot, írsz a levlistátokra, hogy ki tudja ennek a tanárnak az ímélcímét, vagy egyszerűen ráguglizol. Minden egyetemi oktatónak elérhető a címe. Épp ezért ilyen kifogást nem szoktak elfogadni.


Az egyetemen már, mint mondtam, felnőtt embernek számítasz, és a te felelősséged, hogy valamit elintézel-e rendesen, avagy sem. Ha minden utánajárás nélkül úgy döntesz, hogy te nem tudtad elérni a tanárt, azt nem fogják díjazni. Írhatsz neki a kurzusfórumon is, de akár egy csoporttársad is megkérheted, hogy mondja el neki a problémád, és kérdezze meg, hogy így megírhatod-e a zh-t.


Kapásból 6 módszert mondtam, amivel elérheted. Pedig még nem is tudom, milyen suliba jársz, annak ismeretében többet is tudnék.

2011. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megtaláltam az e-mail címét nagy nehezen, úgyhohy írok.
2011. szept. 13. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!