Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nehezemre esik a...

Nagyon nehezemre esik a gondolkozás, és a tanulás, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok és azt vettem észre, hogy iszonyatosan nehezekre esik a gondolkodás, szinte állandó erőlködéssel és egyre lassabban megy, ahogyan a tanulás is. Azt is észrevettem, hogy egyre kevesebb energiám van rá, és a szabadidőmben csak olyan dolgokat csinálok amihez semmi gondolkodás nem szükséges (számítógép, filmezés), mert frusztrált leszek tőle és egyszerűen nincs hozzá erőm. Most jön az érettségi és ez így eléggé megnehezíti a dolgom, sőt lehetetlenné teszi szinte, mert dogák közbe se jut eszembe semmi, készülhetek bármennyit. 2 éve még 5-ös voltam, most 3-mas, 4-es, de egyre csak romlik. Mi lehet a gond?
2011. okt. 23. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem jobban oda kellene figyelned a napi programodra pl.alvasi vagy evesi szikasok stb. Szerintem nem komoly a baj, nincs miert aggodnod. Idovel emulik de ha megsem akkor orvoshoz kell fordulnod.
2011. okt. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondd csak, mennyit alszol éjjelente és hánykor fekszel? A folyamatos és súlyos kialvatlanság egész komoly problémákat okozhat. Annyira komolyakat, hogy a nagy diktatúrák kínzásképpen nem hagyták aludni a kínozandó embereket, amíg azok elkezdtek hallucinálni és gyakorlatilag megőrültek. Egész mélyre lehet kerülni pusztán a kialvatlanságtól.

Mivel most is éjjel írsz, ez jutott eszembe... Lehet benne valami?


Másik tippem: valaminagyon leköt, állandóan azon jár az eszed. Pl. valakibe reménytelenül szerelmes vagy, talán szokatlan módon...


A harmadik, de ne adja Isten, valami betegség... Háziorvossal indítanék, valszeg vérvételre küld első körben...

2011. okt. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha megerőltető számodra a gondolkodás akkor retardált!!!Amúgy szedj vitaminokat lehet vitamin hiányod van, a másik hogy kezdj el energiaitalozzni, a koffein erősíti a koncetrációs képességet.:)
2011. okt. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első mondat végéről lemaradt egy szavacska bocsi!!!

"vagy"

2011. okt. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, h omega-3 hiányod van. És/vagy egyéb vitaminhiányod.
2011. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 00:53-as: csak hétvégente szoktam idáig fentmaradni, egyébként 10-kor fekszem. 8-9 órákat szoktam aludni, de azt vettem ézre, hogy talán nem alszom olyan mélyen és jól mint régebben.
2011. okt. 23. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán akkor érdemes lenne egy alváslaboratóriumban megnézetni, hogy hogyan is alszol. Rádcsatolják a műszereket és alszol az ágyban. Aztán reggel kiértékelik. Vannak különféle alvászavarok, nem veszed észre, de nem alszol, vagy a légzésed kimarad stb. és kialvatlan vagy.
2011. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!