Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önkéntes szeretnék lenni...

Önkéntes szeretnék lenni Afrikában, merre induljak el?

Figyelt kérdés

Tehát 21 éves vagyok, és szeretnék önkéntes munkát végezni.

Felsőfokú angol nyelvvizsgám, érettségim, és ápolónői tanfolyamot végeztem. Ezen kívül egy ECDL vizsgám van, de nem hiszem, h ott névadó lenne.. : )


Szeretnék kimenni, elsősorban Afrika, de ha ott nem sikerül, akkor bárhol máshol a világon, ahol segítségre van szükség. Merre induljak? Kikhez forduljak ilyen esetben ?


Milyen végzettséggel érdemes kimenni elsősorban?

Köszönöm a válaszokat !


2011. szept. 27. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Leginkább délre érdemes indulni :D


Viccen kívül, valami afrikai ország követségénél érdeklődj szerintem. Én Dél-Amerikába szeretnék menni ugyanígy.

2011. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg érdeklődni a Máltai Szeretetszolgálatnál:


[link]


Vannak külföldi kapcsolataik is.

2011. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ha Afrikába akarsz menni, mindenképp dél felé indulj, mert arra a legrövidebb.

Egyébként meg minek akarsz oda menni? Főleg ápolónőként? Jártál már magyar kórházban vagy feküdt ott ismerősöd? Nem kell ám annyira messzire menni, hogy segíthess az embereken. Elhiszem, hogy nagyobb bulinak tűnik - amúgy hamar rájönnél, hogy az egzotikus táj nem sokáig kárpótol a borzalmakért -, de szerintem aki segíteni akar, az segítsen ott ahol van, ott ahol a szerettei, honfitársai vannak. Ha egy elkényeztetett kis gazdaggyerek lennél, aki megy a harmadik világba (most van egy ilyen divat), akkor azt mondanám, hogy hajrá, de ha eleve egy olyan szakmában tevékenykedsz, amire itthon is borzasztó nagy szükség van (ha tanultál, talán hallottál arról a magyar kórházakban jellemző helyzetről, mikor szerencsétlen beteg nem talál egy nővért sem éjszaka, és úgy kell megkeresnie, ha egyáltalán tud járni, hogy közben pont azért kéne a nővér, mert rosszul van).

Szóval, ha akarsz csinálni valamit, akkor rajta, van lehetőség itt bőven! Önkéntes is lehetsz, csak szólj az igazgatónak, hogy lemondasz a fizetésedről ;)

2011. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves harmadik, tudod nem mindenkinek van lehetősége több százezer forintokat költeni külföldi nyaralásokra, vannak, akik csak úgy tudnak világot látni, ha ilyen munkát vállalnak. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik a hazájukat, egyszerűen csak szeretnének külföldre utazni, más nyelveket és kultúrákat is megismerni, ez pedig egy nagyon jó lehetőség. Érdekes, az önkénteseknek mindenki ezzel a szöveggel jön, hogy segítsenek inkább itthon, de én nem értem, hogy akik ilyen önkéntes munkával szeretnének eljutni idegen országba, azok mitől rosszabbak, mint azok, akik pl. nyaralni vagy rendes fizetett munkát végezni mennek ki ugyanoda.
2011. szept. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat !

utolsó, hasonlóképpen gondolom, mint te !

nagy igazság van abban amit írtál.. : )

ugye azért, nyelvtanulás szempontjából sem utolsó a külföldi önkéntes munka..

2011. szept. 27. 15:43
 6/6 Sango válasza:

Önkéntes munka és tanulási lehetőség külföldön!


Olyan önkéntes-jelölteket keresünk dániai iskolánkba, akik később Afrikában vagy Indiában fognak fejlesztési tanácsadóként (Development Instructor), az ott élő embereknek segíteni!

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, vedd fel velünk a kapcsolatot a következő e-mail címen: makechange@drh-holsted.org!

2012. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!