Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindenképp kell tenni, legaláb...

Mindenképp kell tenni, legalább egy tantárgyól emelt szintű vizsgát? (Bövebben lennt)

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.dik osztályos, egész jó tanuló vagyok viszont egy tantárgyból se vagyok emeltes.

Azt mondta az osztályfőnök, azt nem fogják felvenni a főiskolára akinek nincs legalább 1 tantárgyból emelt szintű érettségije.

Ha ez igaz, akkor hogyan fognak felvenni a főiskolára? Mit tudok tenni ennek érdekében?


2011. okt. 1. 17:46
 1/4 A kérdező kommentje:
tantárgyból*
2011. okt. 1. 17:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony.. 2013tól kötelező lesz egy tantárgyból emeltezni.
2011. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ezt lehet sokan kritizálják, de ha belegondolsz: tegyük fel közgazdásznak akarsz menni, oda előbb-utóbb úgyis emelt szinten kell a matek, annyi csak, hogy így már 12. végére eljutsz egy magasabb szintre.

Jó lenne, ha tudnád, hogy mivel szeretnél később foglalkozni és célirányosan tanulhatnál.

Ha én ilyen döntés elé kerülnék biztos, hogy egy nyelvből érettségiznék emelten.

2011. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, csak bizonyos szakok esetén.

Az már más kérdés, hogy egyre nehezebb bejutni a felsőoktatásba, és a megfelelő pontszámhoz mindenképp jól jön legalább 1 emelt.

De amit pl. az előző ír, hogy ő nyelvet választana, nem feltétlenül jó döntés, mert az emeltért csak akkor jár pluszpont, ha az adott szak felvételi tárgya. És egyáltalán nem biztos, hogy olyan szakra akarsz menni.

Szerintem döntsd el, mi érdekel, és tanulj valamit emelt szinten, mert mindenképp jól fog jönni.

2011. okt. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!