Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Tanácsot...

Mit csináljak? Tanácsot légyszi valaki!

Figyelt kérdés

Hú, jó hosszú lesz, úgyhogy előre bocsi a kisregényért és köszi annak aki elolvassa!

Szóval vázolom a történetet: Magyarországon, egy kisvárosban lakom. Általános után ( hatodikban ) a szüleim azt szerették volna hogy menjek át ausztriába tanulni, de ez nem jött össze mert nem találtunk ott lakást. Ezután az ottani gimibe mentem hatosztályos német kéttannyelvűbe.

Most 8.-os vagyok és a szüleim megint azt szeretnék ha kimennék ausztriába, most nevezetesen Bécsbe. Csakhogy én nagyon megszerettem a gimit, lett nagyon jó barátnőm, akiket most már nevezhetek a legjobb barátaimnak és egy szerelem is kialakulófélben van. Viszont tudom hogy a jövőm szempontjából nagyon jó lenne kimenni, sokkal nagyobb esélyem lenne egy jobb egyetemre bejutni, de nagyon nagyon félek ha csak belegondolok is. új ország, emberek, nyelv ja és valszeg koleszos lennék.

Ti mit tennétek a helyemben?

A másik kérdésem, hogyha esetleg bécsbe mennék, szerintetek megérné minden nap bevonatozni aztán meg vissza vagy inkább a kolesz?

A harmadik meg hogyha esetleg maradok akkor érettségi után milyen esélyem lenne mondjuk egy németországi egyetemre bejutni? Akkorra már nagy valószínűséggel meglenne a német felsőfokúm. Szerintetek?


Mégegyszer kösz aki végigolvasta és ezer hála, ha valaki válaszol is!

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. nov. 9. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt jó ha tudod, hogy az osztrák egyetemek színvonala rosszabb, mint a magyaroké.
2011. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!