Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne ilyenkor a legjobb...

Mi lenne ilyenkor a legjobb lépés?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: 2-3 évvel ezelőtt felvételiztem a ZMNE-KHK katonai vezetői szakára, ahol a felvételit elbuktam, mivel színtévesztő vagyok és nem fellebbeztem. Még ezen kívül három egyetemi szakot jelöltem meg a felvételi során, és az egyik jogi karra felvettek, amit a második helyen jelöltem meg. Eltelt pár év, már harmadik évfolyamos vagyok jogász szakon (egy évet fogok csúszni a polgárjog miatt :/), viszont nemrég értesültem arról (kb. 4-5 hónapja), hogy a honvédségen belül vannak olyan beosztások, ahova a felvételin a színtévesztés nem kizáró ok (vegyivédelem, mérnök, tüzér, informatikus, jogász, stb.). Ahogyan már fent említettem, engem az infokommunikációs, információbiztonsági és az információs műveletek szakirány érdekelne, de ezek már MSc képzések, ezekhez kell valamilyen alapképzés és a következőket tudják beszámítani alapképzésként: had- és biztonságtechnikai mérnöki alapképzési szak, műszaki informatikai alapképzés illetve villamosmérnöki alapképzés. Nem vagyok biztos benne, de elvileg a következőket tudnám csinálni:


- Jövőre felvételizek a ZMNE-BKMK had- és biztonságtechnikai mérnök BSc szakára, ami 7 féléves; ha sikerül a felvételim, jogász szakon áttetetem magam levelező tagozatra, és amint elvégeztem a jogász szakot levelezőn, jogi előadóként tudnék dolgozni a HM-nál, emellett tanulnék a ZMNE-BKMK említett BSc képzésén, majd tovább tanulok a ZMNE-BKMK védelmi vezetéstechnikai rendszerszervező MSc-jén (ha ez megoldható);


- Jövőre felvételizek valamelyik műszaki informatikai alapképzésre, és ha sikerült a felvételi, akkor átiratkozom jogász szakon levelező tagozatra, majd ha jogi karon végeztem, elhelyezkedem a HM-nál, mint jogi előadó, és ha elvégzem valamelyik műszaki informatikai alapképzést, akkor jelentkezem a ZMNE-BKMK védelmi vezetéstechnikai rendszerszervező MSc szakára;


- Jövőre felvételizek valamelyik műszaki informatikai szakra (ha jól tudom, ott nincs levelező tagozathanem csak távoktatási rendszer van a nappalin kívül), ha sikerült a felvételi, akkor a jogász szakkal (nappali tagozat) párhuzamosan folytatom a tanulmányaimat, majd miután jogász szakon lediplomáztam, elhelyezkedem a HM-nél, mint jogi előadó. A műszaki informatikai szak elvégzése után jelentkezek a ZMNE-BKMK védelmi vezetéstechnikai rendszerszervező szakára;


- Elvégzem a jogász szakot nappali tagozaton, majd ezután elhelyezkedem a HM-nál, mint jogi előadó. Eközben - a jogi diploma megszerzése után - jelentkezem a ZMNE-BKMK had- és biztonságtechnikai szakára vagy valamelyik műszaki informatikai alapképzésre (nappali v. levelező); az alapképzés után jelentkezem a ZMNE-BKMK védelmi vezetéstechnikai rendszerszervező MSc képzésére. A tanulmányaim mellett természetesen munkát vállalnék, mint jogász.


- Jobban megérné, ha elvégezném a jogász szakot nappali tagozaton, majd a HM-nél elhelyezkedem, mint jogi előadó, majd levizsgázom, és jogi tanácsosként folytatnám tovább.


Melyik alternatíva lenne megoldható, melyikkel járnék jobban, melyik érné meg? Melyik lehetőség lenne megvalósíthatóbb?


Mielőtt a következő kérdés(eke)t tennétek fel;


K: Miért tanulsz jogot, ha a honvédségen belül műszaki területen akarsz dolgozni?

V: Említettem, hogy eredetileg a ZMNE-KHK katonai vezetői szakára jelentkeztem, felderítő szerettem volna lenni, de a színtévesztésem miatt nem lehetek az. A többi helyre felvettek (jogász szak, államigazgatási szak, nemzetközi tanulmányok), így kerültem a jogász képzésre. A katonai információbiztonság, információs műveletek, stb. csak az egyetemi éveim alatt keltették fel a kíváncsiságomat, de csak az imént tudtam meg, hogy műszaki végzettség kell ezekhez, amitől természetesen nem rettentem meg (bár tisztában vagyok azzal, hogy nehezen tanulható ez a szakma). Továbbá azért katonai területen nem kis előny a jogi diploma.


K: Miért akarsz te honvédelmi területen elhelyezkedni? Jogi diplomával sokkal jobb területeken el tudnál helyezkedni...

V: Mindig is honvédelmi ill. védelmi területen szerettem volna elhelyezkedni; ez mindig is így volt, és így is lesz (de inkább a honvédelem érdekel)! Joghallgatói éveim alatt sem gondoltam meg magam.



Válaszotokat/segítségeteket előre is köszönöm!


2011. nov. 14. 18:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!