Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen munkát végezhetnék 3...

Milyen munkát végezhetnék 3 nyelv megtanulásával?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék 2 vagy 3 ázsiai nyelvet megtanulni. Kínait, japánt és még a koreai –n gondolkozok. Érdekel a keleti népek kultúrája, társadalma és úgy érzem, hogy a jövőben, sőt már most is hasznosabb e nyelvek tanulása. A kérdésem lényegében az lenne, hogy milyen munkát tudnátok ajánlani, hol helyezkedhetnék el?

Még csak 16 éves vagyok, de már rengeteg munka megfordult a fejemben, és volt már olyan is, amit komolyan gondoltam mégis arra a következtetésre jutottam, hogy azokból, amit szívesen végeznék, amit hívatásomnak mernék nevezni, egyáltalán nem elég kielégítő a fizetése, és sajnos nem tudnék belőle megélni. Tényleg elnézést,hogy ideírtam és ne haragudjatok ha nem összefüggő mondatokat írtam , esetleg értethetetlenek de siettem.

Nagyon megköszönném a válaszokat.

16/L


2011. okt. 18. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz tolmacs, uzletkoto, kulkepviselo, tanar es meg nagyon sok minden.
2011. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd majd az irányt a Nemzetközi Tanulmányok felé. Elég sok egyetemen megtalálható ez a szak.
2011. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

szerintem fontos, h az a három nyelv melyik. Az egyik feltétlenül az angol legyen, mert ha a világban el akarsz boldogulni, ez alap. Mellette bármilyen mást megtanulhatsz.

Csak nyelvtudással nem biztos,h sokra mész. Találnod kell egy-két olyan szakmát, ami mondjuk ezeket a nyelveket összeköti. Angol-kínai-külkereskedelem.

Vagy például egy nép, kultúra szakértője leszel, külképviseleten dolgozhatsz, vagy sok más helyen. Pl: ENSZ, segélyszervezetek.

Ha már "perfect" angol vagy, nagyon hamar meg lehet tanulni, más latin nyelven alapuló európai nyelveket: francia, spanyol, olasz, német.

Érdemes az indiai nyelvvel, és kultúrával is foglalkozni, mert nagyon sokszínű, és 10-20 éven belül nagyon feltornázza magát a gazdasági ranglistán.

2011. okt. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelv profi elsajátításához sok idő kell, még a tehetséges embereknek is. Ha igazán jó akarsz lenni, akkor minimum fél évet, de inkább többet az adott nyelv területén is el kell töltened. Először egyet válassz ki, és abba az irányba indulj el. És egyet értek azzal, aki az angolt írta, mert az nagyon fontos ma bármilyen nyelv mellé.

Egy nyelvtanár(néni)

15 éve tanítom, de én is mindig tanulok újat, ez sosem ér véget...

2011. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2011. okt. 19. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!