Van esélyem az orvosira bejutni, ill. bent maradni?

Figyelt kérdés

most vagyok végzős, és rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni. (vagyis nem most, csak konkrétan kiröhögtek, hogy érdekel a biosz, de ez más téma..:D). úgy gondoltam halasztok egy évet, és bioszt meg fizikát tanulok. a biosszal egyáltalán nem lenne gondom, ha leülnék és bes*ggelném tutira menne, sose voltam rossz belőle. a fizikával már lehet, hogy lenne gond, de szerintem szeretném annyira az orvosi hivatást, hogy magában ez motiváljon.

ha be is jutnék, az viszont venne el az önbizalmamból, ha átkerülnék fizetősre. tudom, hogy csak magamon múlik, hogy teljesítek pl. hogy az évvégi rangsorban jó helyen legyek, és meglegyenek a kreditjeim. inkább csak egy kis egítség kéne, hogy merjem-e bevállalni az egy év halasztást avgy se? előre is köszi a válaszokat! :)


2011. nov. 29. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én is évet halasztok miatta, de tudod, aki mer az nyer :) mondjuk sztem ne fizikával, hanem inkább kémiával foglalkozz, azzal sokkal jobban jársz!!! Amúgy meg engem is kiröhögtek, konkrétan a képembe vágták, hogy ugyan ki jönne hozzám, hogy meggyógyítsam. De tudod mit?? Nem érdekel, mert aki ezt mondta, az alapból is egy erkölcsi csődtömeg, egy nagy 0 és egy ilyen kis senki véleményére nem adok :)))

Fizetősre mondjuk nem ajánlatos átkerülni, mert az cirka 1 milla per félév :S

No de figyelj, ha ez az álmod, akkor vágj bele! Érdemes miatta kihagyni egy évet, én is ezt tettem illetve teszem és eddig nem bántam meg, hogy nem mentem kereskedelem és marketing szakra, ahova felvettek volna, csak hát az...

2011. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne esélyed?

De a bioszt ne bemagold, mert azzal emelt érettségin nem mész semmire. Gondolkodni kell hozzá, nem csak visszamondani amit megtanultál.

A kémiával tényleg jobban jársz, mint a fizikával. Persze ha a fizika jobban megy, válaszd azt, én is ezt tettem:D

Átkerülni fizetősre meg nem olyan egyszerű:D

Eléggé el kell k.rni a dolgokat hozzá.

2011. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) végre értelmes és intelligens emberek válaszolnak! :))) még egy kérdés: mennyi ideig rezidens valaki? mármint tudom, hogy kettő, és a posztgraduális képzés után még mennyi?:D
2011. nov. 30. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:

egyetem=graduális képzés

egyetem utáni mindenféle képzés=posztgraduális képzés


A szakképzés első két éve a rezidensképzés. Ez után még szaktól függően 1-6 év a szakvizsgáig.


És az első szakképzés után még lehet ráépített szakképzést s csinálni(pl. a plasztika sebészet vagy az endokrinológia ráépített szakképzés)

2011. nov. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
áááá, értem! nagyon szépen köszönöm! :) most már minden világos! :)
2011. nov. 30. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!