Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológiából lehet felmentést...

Biológiából lehet felmentést kérni?

Figyelt kérdés
Biokémiát veszünk, és egyszerűen nem értek hozzá. Tavaly kémiából majdnem meg is buktam, szerencsére idén az már nincs. Nem tudom, egyszerűen nincs hozzá agyam. 5-6 órákat ülök felette, próbálom megtanulni, de nem fogom fel, nem marad meg. Lassan bukásra állok. Ebből a tantárgyból lehet felmentettnek lenni? És ha igen, akkor hogyan kell intézkedni? Köszönöm előre is!
2011. dec. 14. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet.

Azért, mert vmihez nem értesz, még nem kaphatsz felmentést...

Maximum diszgráfia esetén magyarból, diszlexia esetén matekból...

Az, hogy nem érted nem igazán kifogás, és nem is betegség.

2011. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor idegennyelvből miért lehet? :/ Meg azt pl nem értem, hogy az egyik lány ötös angolból, de németből kapott felmentést. Érdekes...
2011. dec. 14. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor erről őt kérdezd meg. Én még nem hallottam arról, hogy ilyen van. Elég szánalmas dolognak tartom egyébként:D
2011. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, én meg lesz.arom :D Meg most már a bioszt is, elegem van, hogy nem tudom megtanulni.
2011. dec. 14. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Szánalmas? Ez jó. Ha pl valakinek nyelvvizsgája van, akkor igenis kaphat felmentést, vagy ha már leérettségizett belőle. Biológiából nem lehet, csak ha előrehozott érettségit tennél belőle (már ha gimis vagy).
2011. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az osztálytársam azért kapott felmentést, mert nem megy neki. Németből érettségizni... ő? Haha, ugyan már :D
2011. dec. 14. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor papirja van róla, hogy diszlexiás és diszgráfiás egyszerre. De ne azzal foglalkozz, hogy másnak mi van, meg mi nincs, inkább változtass a tanulási módszereden, mondatról mondatra mondd fel, vagy mondd fel valakinek, osztálytársadnak...
2011. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De nem megy sehogy sem. Próbáltam már. Sőt,ciki-nem ciki, anyuval tanulok 17 évesen biológiát, majd apának próbálom felmondani, de már akkor nem emlékszem rá. És az a gáz, hogy nincsenek ilyen memóriaproblémáim, mert a verstanulás, szabályok tanulása kb. 5 perc alatt megvan.
2011. dec. 14. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!