Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskola nyújt túsztárgya...

Milyen iskola nyújt túsztárgyaló "végzettséget"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt gyanítom, hogy a rendőrtiszti főiskolák keretein belül zajlik ez a "képzés", ám nem tudom, önálló formában létezik-e, vagy ez amolyan "ráépülő" szak. Ti tudtok erről valamit?

A válaszokat köszönöm!

Üdv.


2009. máj. 17. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akiről hallottam túsztárgyalóról (ismerős ismerőse), ő pszichológusból képezte át magát. Szóval arrafelé is érdemes nézelődni :)
2009. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először elvégzed valamelyik egyetem pszichológia szakát, utána szakosodsz kriminálpszichológia szakirányra (úgy tudom, hogy a Rendőrtiszti főiskolának van ilyen posztgraduális képzése), és ezután tudod csak elkezdeni látogatni a speciális kurzusokat. Olyan végzettség, hogy "túsztárgyaló", nincsen, fel kell vetetned magad a rendőrségi állományba kriminálpszichológusként, és ha megvannak a megfelelő kurzusok, fizikai és mentális alkalmassági vizsgák hada, és indulhat a bevetés! Magyarországon összesen három túsztárgyalóról tudok, de ők, amikor nem "túsztárgyalnak" - márpedig a túszejtéses bűncselekmények száma ebben az országban csekély - általában a rendőrségi pszichológusi feladatokat látják el, illetve előadásokat tartanak, valamint a konkrét bűnügyek felderítésében vesznek részt kriminálpszichológusként.
2009. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Bár nagyon izgatja a fantáziám a dolog, (sokáig tanultam pszichológiát) mégsem hiszem, hogy "álomhivatás" lenne. Épp azért, amit írtál kedves előző válaszoló; szerencsére csekély a túszejtéses bűncselekmény.

Meg talán nem is egy tipikus "családanyás" foglalkozás lenne ez :))

Üdv.

2009. máj. 17. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De a gyerekek tapsolhatnának neked a tv előtt. Egyébként együtt érzek veled az én férjem sem hagyta ,hogy javítóintézetbe menjek.

Szintén pszichológus :)

2009. máj. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint dolgozni, nem bentlakással.

Az előző válaszoló

2009. máj. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 arsasa válasza:

Én az ajánlom menj el ZMNE-re vagy a rendőrtisztire és aztán elmehetsz egy ilyenre [link] .

Én ezt tervezem. És jobb mintha pszichológus szakra mennél mert ott nagy a követelmény és egyetemen 1-2 évet csúszol. Főleg ,hogy ha pszichológusira mész ott még többet csúszhatsz.

2011. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!