Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az istent érdemes tanulni...

Mi az istent érdemes tanulni manapság felsőoktatásban, amivel el is lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Már voltam egyetemen, de otthagytam, mert egy halom trágya volt az egész. Széles az érdeklődési köröm, de most úgy vagyok, hogy nem jut eszembe semmi, amit csinálhatnék a későbbiekben, és meg is élhetnék belőle. Már gondoltam arra is elkeseredésemben, hogy elmegyek valami olyan karra, ami nem is érdekel, meg utálom is (hiába nem lenne értelme, de más már nem jut eszembe), csak legyen valamim.
2011. dec. 21. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Programozó, nekem két ismerősöm rögtön kapott munkát.
2011. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tárgy nehézsége egyenesen arányos azzal, hogy mennyire keresik, szóval a legyen valami hozállásal aztán biztos, hogy enm lesz semmid. Vagy tanulsz keményen, vagy tanulsz szakmát, manapság azt is keresik.
2011. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy tuti: lehet mondani(és igaz is) hogy sok tanult,képzett,tapasztalattal rendelkező ember sem kap munkát,főleg a képzettségének megfelelőt,de egy tuti: képzetlen,tanulatlan,semmihez nem értő ember ma sehova nem kell.Régen elmúltak már azok az idők,amikor egy embert felvettek csak azért egy munkahelyre,mert gyorsan kellett egy ember,és nem nézték,ért-e hozzá.


Igen,volt egy ilyen időszak.Mamámat pl. annó egy egyszerű falusi parasztasszony és egy bognár lányaként pl. az 1950-es években simán felvették egy helyi presszóba,miután pár szóban elmagyarázták neki az alapokat(szimpla kávé,dupla kávé,dupla whisky,stb. jelentése) ,mert ennyi elég volt városon is(ráadásul megyeszékhelyről beszélek).Mindez az 50-es évek végén volt.Ott is dolgozott egész 1984-ig,amikor elment nyugdíjba.


Ma már nem ez a világ van.Ma már presszósnak se vesznek fel akárkit,oda is vendéglátós képzettség kell.

Sőt,amin én tavaly meglepődtem,igazából ahol dolgozom,ott már ilyen képzés is indult,hogy hulladékválogató.Ez is azt mutatja,hogy már a kukások között is szelektálnak,túl nagy a kereslet a szakma iránt,tehát kell valami szűrő.Azt hallottam,hogy az lehet itt helyben kukás,aki ezt a hulladékválogatói képzést elvégzi,azaz legalább 2-esre meg tudja írni a végén a záróvizsgát.

2011. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,amúgy meg döntsd el,mi az,amit azért aránylag szívesen csinálnál,és próbálj meg olyant választani,ami iránt igény is van.Nyelvtudással(persze nem akármilyennel,magas szintűvel),informatikai ismeretek birtokában azért elég jól el lehet helyezkedni.
2011. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem tudom, én programozónak tanulok elvileg de rühellem és nehéz is. Szerintem annál nincs rosszabb, ha olyat csinálsz/tanulsz, amit a hátad közepére sem kívánnál.
2011. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Peterfia Laci válasza:

Olajmernok. Ma az indulo fizetes olyen evi $100.000 az Exxonnal. A tobbi olajcegnel is.


Nuklearis mernok. Legalabb 400 uj atomeromu kell a vilagban a kovetkezo 20 evben. A kezo fizetes ma $120000.

2011. dec. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!