Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha nem sikerült /...

Mit tegyek, ha nem sikerült / nem vált be az egyetem?

Figyelt kérdés
ELTE hallgató vagyok, de a válaszott kar nem vált be (nem tetszik, utálom). Államin tanultam eddig, de szeretnék máshová átmenni, mást tanulni. Milyen lehetőségek vannak, mit lehet ilyenkor tenni, hogy például ne vesszen el az állami hely? (Budapest érdekelne.)
2011. dec. 21. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Hány éves vagy? Hány félévig tanultál államin?


Amúgy az a teendő ilyenkor, hogy jelentkezel egy másik egyetemre. Ugyanúgy, ahogy erre az egyetemre jelentkeztél.

2011. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Jelenleg 8 finanszírozott félévvel gazdálkodhatsz. Ebből letanultál valamennyit, azt levonod a 8-ból, ennyi maradt. Ha ezt a maradékot letanultad, utána fizetsz.
2011. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha max. két félévet végeztél el, akkor még el tudsz végezni egy másik államis szakot. Ha ezt már túllépted, akkor baromi gyorsan kérj utlagos passziválást, ezzel nyertél egy félévet.

Összesen n+2 államis féléved van ba képzésen, ahol n a képzésre előirányzott félévek száma. 6 féléves képzés setén tehát 8. Ha 2-nél több félévet elhasználtál már, akkor is elkedheted a másik szakot államin, csak a végén fizetned kell majd a fennmaradó féléveket, de ez 1-2 félév esetén nem olyan nagy összeg, és már most elkezdhetsz rá spórolni.

Átmenni meg úgy tudsz máshova, hogy amikor kell felvételizni, ugyanúgy beadod a lapot, ahogy a jelenlegi sulidba beadtad. Lesz egy félév kihagyásod, azt használd ki okosan, dolgozz vagy végezz el egy intenzív nyelvtanfolyamot.

2011. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jah, és eltésként fontos! Ne ismétlem NE kérd az elbocsájtásodat az intézményből SOHA. Inkább passziváltass annyit, hogy kirúgjanak, de NE kérd. Ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni. Az oka: emeld négyzetre az eddig tapasztalt bürokratikus papírtologatást.
2011. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem woar. Miért nem szabad kérni az elbocsátást?
2011. dec. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább maradj.
2011. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

"Ezt nem értem woar. Miért nem szabad kérni az elbocsátást?"

Mert bonyolultabb eljárás, mint a kirúgás.

Két ismerősöm hagyta ott a szakát illetve a kart. Az egyik passziváltatott, a második félév után kapott egy levelet, hogy elbocsájtották. A másikuk kérte az elbocsájtást... kb 3 hónapos procedúra és egy "külön eljárási díj fizetése" csekk-be került mire eljutott odáig, hogy megkapja a levelét. Ez alatt a 3 hónap alatt járt a szakfelelősnél, több tanszék vezetőjénél és bérlete volt a to-n.

2011. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség. Az ELTÉ-n annyi az elbocsátás, hogy leírod, hogy megszüntetnéd a jogviszonyodat és egy-két hét múlva megy a törlésről szóló határozat a postával.

A felhasználható 8 félév sem igaz, mert 12 államilag finanszírozott féléve van mindenkinek. Ha új felvételivel megy egy másik felsőoktatási intézménybe, akkor csak annyi félévvel csökken ez a 12, amennyit már az előző suliban elhasznált.


A kérdező pedig február 15-ig adja be újra a jelentkezését oda, ahová menni szeretne és hajrá!

2011. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!