Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok/orvosnak tanulók,...

Orvosisok/orvosnak tanulók, miből éltek meg az egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Ha más pénzéből nem zavar titeket? Hány évesen kezdtétek? Nekem ez elég nagy visszafogó erő, hogy kb. 28 éves koromig (akkorra végezném el a 6 évet) nem lenne semmilyen keresetem, más pénzéből kéne megélnem.
2011. dec. 22. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem egy álom a szüleim pénzéből élni nap mint nap az biztos. De hát ez van. Nálunk is van akit borzasztóan idegesíti a helyzet, és van akit meg nem is foglalkozik vele.

Engem is picit zavar, de ez egy szükséges rossz. És elfogadom. Majd ha idősek lesznek úgyis viszonzom.


Egyébként egy csoporttársam véleménye: "Azok akik valamivel később kezdik az orvosit (mint ezek szerint te is) nehezebben viselik hogy anyagilag mástól függnek, mint azok rögtön 18 évesen érettségi után. Mert az előbbiek valószínűleg már dolgoztak valamit, belekóstoltak a függetlenségbe, így nekik különösen nehéz elfogadni, hogy most megint valakin élősködni fognak nem is kevés ideig..."

2011. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Uhh bocsi a helyesírásért, az első pár mondat nem lett valami magyaros:)
2011. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim pénzéből. Nyilván zavar egy kicsit, de a szüleim szívesen támogatnak. Így egyetem alatt még annyira nem érzem kellemetlennek a dolgot, szerintem akkor lesz "gáz", ha majd rezidensként is anyuék segítéségére szorulok:(


Egyébként én megpróbálom kompenzálni azzal, hogy tisztességesen tanulok. Így azért a ösztöndíjjal jobb:) Szívesebben költöm azt a pénzt, amit én "keresek meg", mit amit a szüleim adnak.


De biztos neveléstől is függ, hogy kit mennyire zavar. Nekem a szüleim mindig úgy voltak vele, hogy addig támogatnak, ameddig csak tudnak. Hisz ez egy szülő dolga végül is...

2011. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, a volt osztálytársaim, barátaim, akik egyetemisták, mind a szüleik pénzére vannak utalva. Pedig egyikük családja se milliárdos, de a szülőknek is az a fontos, hogy a gyerek elvégezze az egyetemet, és ne szenvedjen hiányt semmiben. Szerintem normális, hogy amíg a gyerek tanul, a szülő gondoskodik róla anyagilag, úgyis egyértelmű, hogy az ember amint lediplomázik és állást talál, a saját lábára fog állni.
2011. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. Engem szerintem ez azért zavar jobban, mert nem ez lenne az első egyetemem, és eddig feleslegesen tettek belém pénzt..
2011. dec. 22. 14:57
 6/7 anonim válasza:
A szülők pénzéből. Gondolj arra, ha orvos leszel, és a szüleid már nyugdíjasok, milyen jó lesz, ha te tudsz majd segíteni nekik. Amúgymeg később te is leszel szülő. Megérted majd, h a gyerek a legfontosabb.
2012. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én jövőre kezdem (remélem). A szüleimtől már az is nagy dolog, hogy lakhatok náluk, a könyveket, kaját nekem kell fizetnem - nem sajnálják tőlem, csak nincs, és kész. Szóval az évkézdés a nyári munkából kijön, utána szoctám, esetleg diákhitel. Elég rossz megoldás, de sajnos ez az egyetlen lehetőség... Következő években, mikor már a könyvek/eszközök nem lesznek ilyen drágák, talán szét tudom jól osztani a nyáron összegyűjtött pénzt, bár akkor meg majd a gyak miatt nem fogok tudni dolgozni... Na, meg akkor már ott lesz az ösztöndíj.
2012. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!