Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8 általánossal mire megyek?

8 általánossal mire megyek?

Figyelt kérdés
még járok 9. be de úgy érzem nem bírom tovább. gondolkodtam h taxis leszek.De arra elég ennyi? festőnek tanulok de ez rossz választás volt meg a tanulás is nehezen megy. :/ mi legyen?
2011. dec. 29. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondoltál rá, hogy szakács legyél?

Gondolom nincs B kategóriás jogosítványod pályaalkalmasságival, szóval taxis nem leszel.

2011. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
most még lehet nincs jogsija, de pár év mulva leteszi, meg mellé a PÁV 2-t, és mehet taxisnak
2011. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"8 általánossal mire megyek?"

Utcára.

Már ha nem milliomosok a szüleid, hogy rádhagyjanak egy céget, amiben te leszel a vezérigazgató.

2011. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

8 általánossal? Sokra nem mész... Mehetsz majd valamelyik multicéghez (Bosch, Jabil, stb) a szalagsorra szalagmunkásnak, de ha akarod, operátornak is írhatom. Ez komolyabban hangzik, ismerőseid előtt sem kell szégyenkezned, azt hiszik, "orvos vagy". Napi 12 órában vagy szerszámgépeket pakolsz össze (mondjuk a kommutátorokat teszed a burkolatba), vagy telefonokat (mondjuk a panelen forrasztgatsz kettőt-hármat, vagy épp a kijelződ teszed a telefonba.) Írni-olvasni tudsz, alkalmas vagy arra, hogy betanítsanak a sormunkára.


Vagy épp hónapokig kapod majd a munkanélküli pótlékot, majd ha lejárt az időd, utána NEM FOGSZ kapni, hiába nem találtál munkát. Kapsz majd úgy nevezett életjáradékot, ami 28.000 ft tudomásom szerint, ez ahhoz is kevés, hogy tisztességesen éhen halj.


Egy festő lényegesen jobban keres, főleg, ha jó is a szakmában. Ha csak "szóba festő-mázoló", persze akkor nem sok a megrendelés...

2011. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Maximum gyárba mehetsz szalag munkára havi 70 ezerért. Ha valami jó szakmát akarsz, javaslom hogy csináld meg az érettségit, mert a legtöbb szakma tanuláshoz ez a követelmény és akkor tanulhatsz OKJ-s szakmát is akár. Taxi sofőrködés az sem egy rossz dolog, de ahhoz kell hogy legyen legalább 2 vezetési tapasztalatod, akkor PÁV meg minden más egyéb engedélynek meg kell lennie plusz a legtöbb céghez is csak saját autóval mehetsz. És persze jó helyen kell taxiznod ahhoz hogy sokat keressél vele, tehát az sem egy állom munka.
2011. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Napkiraly ***** válasza:
Egy xar érettségit nyomj még le, aztán majd meglátod, hátha még meggondolod magad időközben
2011. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sok jóra nem számíthatsz, épkézláb munkát fizikai képtelenség, hogy kapjál.

Taxizgathatsz, amikor abból élsz, hogy másokat rabolsz le és csalsz megállás nélkül, de a konkurencia miatt azoknak sem könnyű (nem sajnálom őket egyébként). Komolyabb piacszabályozás után ügyeskedők armadája marad majd koppon -reméljük mihamarabb.


Mezőgazdasági idénymunkát kaphatsz még vidéken.

2011. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én többet kapok mint 70en,gyári munkával,megszakadni se szakadok meg.

Amikor boltba dolgoztam kaptam 70 körül.

2011. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel még fiatal vagy ne add alább, meg tedd fel a kérdést 70 000 a cél? Ha akarod akkor BÁRMIT el lehet érni...valamint mi az hogy nem bírod?Én pl egyetemre járok nappalira van mellette 2 diákmelóm ahol összesen 200 órát toltam le, valamint személyi edzéssel foglalkozom még + pénzért és van még ezen felül is kraft...szedd össze magad és legyél a legjobb valamiben ami érdekel ami tökre mind1 hogy szakács szakma, taxizás, közgazdász orvos, mindben el lehet érni sikereket:D
2011. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel diplomásan is elmehetne kétkezi munkára, ahogy itt kifejezték, szalagok mellé, rabszolga lehetsz diplomával vagy 8 általánossal is.
2011. dec. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!