Ha anglisztikára akarok jelentkezni, az angol emeltszintűn kívül szükséges más emeltszintű érettségi is, vagy elég a hagyományos iskolai?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég.
2012. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gordon Freeman ***** válasza:

csak angol emelt kell.

a többi elég közép szinten.

a felsoroltak közül kettőt kell majd választani.

2012. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az iskolai az milyennek számít? Az nem hagyományos?
2012. jan. 14. 10:19
 4/7 Gordon Freeman ***** válasza:

Hogy érted hogy milyennek számít?

Suliban lehet tenni középszintűt és emeltet is.


Amennyiben viszont valamivel régebben érettségiztél, (azt hiszem 2003 vagy 2004 előtt amikor még nem volt ilyen kétszintű rendszer), akkor a te érettségi eredményed valóban 'hagyományos' elnevezésű.

Viszont a mostani rendszerben a hagyományos elnevezés tökéletesen ugyanaz, mint a középszintű napjainkban.

Tehát ahová középszintű érettségi kell, oda a hagyományos érdemjegyek teljesen megfelelnek és elfogadottak ne aggódj.


Viszont a lényegen nem változtat:

anglisztikához emelt kell, amire, ha idősebb vagy külön kell jelentkezni.

Általában megyeszékhelyeken van vizsga és a többi emelttel ellentétben elég drága (22.000huf), mivel több szintes (magnóhallgatás; szóbeli; írásbeli; stb...)

Oktatási Hivatal honlapján vannak időpontok meg tájékoztatás.

október/novemberi VAGY május/júniusi időszakban lehet letenni.

Ez utóbbira szerintem még időben vagy.

Postai úton vagy neten is lehet jelentkezni.

Pénzt sárga csekken vagy banki átutalással.


Azért vagyok képben én is ezekkel kapcsolatban, mert ÉN is anglisztikára akarok jelentkezni még most február 15-ig, és nekem is kellett hozzá egy emelt.

Sok helyütt megnéztem és kérdezgettem és mindenképpen kellett.

De nem vészes amúgy.

Neten korábbi éves vizsgafeladatokat át kell nézni és nem lesz gond. :)

2012. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gordon Freeman ***** válasza:

További kérdéseid itt várom. :)

Hová jelentkeznél?

2012. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Egyébként most érettségiztem 2011-ben, csak azért nem tudtam pontosan, mert nem MO-n élek, hanem Kárpátalján. És nálunk nem van 2 kötelező meg 1 szabadon választható vizsga (tehát van matekom, magyarom meg ukránom). Emeletszintűzni akarok angolból, és csinálom a feladatoka meg készülök :) Csak valahol hallottam, hogy talán 2 emeltszintű kell, de ha jó az iskolai, akkor nincs gond :)
2012. jan. 14. 13:34
 7/7 A kérdező kommentje:
szal van*, nemtom minek írtam oda azt a nemet :D
2012. jan. 14. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!