Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni felsőoktat...

FFDP kérdése:

Mit érdemes tanulni felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Mérnök, informatikus, természettudományon kívül. Államira mennék. Gazdasági szakokat terveztem, de keresztbe tettek.

Társadalomtudományokból mit érdemes tanulni? Jól beszélem a nyelveket (angol, orosz felső) és emelett a matekot számítanám be érettségi tárgynak, lesz azért pontom, csak attól félek, hogy olyasmit végzek el amivel nem tudok elhelyezkedni.

Szóval főleg társadalomtudományok közül mit érdemes tanulni (és hol)? Vagy egyáltalán mit érdemes tanulni?


2012. jan. 6. 09:31
 1/9 anonim válasza:
Most nagyon sok mindenkinek keresztbe tettek!Angol közepem,német felsőm van nekem is és mivel humán tárgyakból vagy jó elsőrorban fogalmam sincs mit tudnék kezdeni.Szociológiára (is) szerettem volna menni, de a társadalom tudmányi szakokon is kevés hely lesz! SZÍVÁS AZ EGÉSZ! Egyébként a válasz engem is érdekel :D
2012. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

gazdaságinformatikushoz mit szólsz? félig kötődik a gazdasági vonalhoz.


Egyébként pont azt érdemes tanulni, amit te az első mondatodban kizártál. Mit gondolsz, miért ezeknek a keretszámait növelik állandóan, és a többi területét pedig csökkentik?

2012. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazan jo kerdes. Egyet tudok tanacsolni,sajat es rengeteg szaktarsam peldajabol okulva: Csak olyan szakra menjetek,ami erdekel, ha ilyenre nincs lehetoseg,mas orszagban,vagy tobbszor felvetelizzetek ujra,de nagyon megbanjatok kesobb,ha nem olyat valasztottatok,amihez van affinitasotok. Pl. human beallitottsagu ne menjen real szakra es forditva,mert abbol sose sul ki jo. En szoktam akartam valtani, de ugy latszik, en most mar tuti,hogy kulfoldre megyek.
2012. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szakot. Egyebkent,ha minden hulye mernoknek megy,egy ido utan ott is tulkepzes lesz, meg ha nehezebb is elvegezni, tudom mert jartam oda. Nem lehetetlen elvegezni egy human beallitottsagunak se,de sose lesz olyan jo,mint az igazan realisok,ergo nem lesz allasa,vagy csak nehezen,es azt is utalni fogja,mint egy darab szart.
2012. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok különösebben humán beállítottságú, csak a nyelveket szeretem, meg még mondjuk a matekot, ezért lett volna jó a gazdasági vonal nekem. Azért kezdtem azzal a 3-mal, mert tudom, hogy velük jól járnék és van ami még érdekelne is, de most már mindenképp az angol és a matek amiből jó érettségit tudok írni, szóval a társadalomtudományokon kívül kevés dolog jöhet szóba még.
2012. jan. 6. 13:02
 6/9 A kérdező kommentje:
ma 10:17 Te hova mész külföldre? Hogy intézted el? Vagy még semmi konkrét?
2012. jan. 6. 13:12
 7/9 anonim ***** válasza:
02
2012. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazabol en mar ki is koltoztem. Hogy inteztem el? Utana jartam mindennek, ami nem volt egy egyszeru melo es a burokracia se lesz az, de hat valamit valamiert.
2012. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
orosszal kéne kezdened valamit, abból ki tudnál hozni valami nagyon jól kereső melót... másban én nem is gondolkodnék
2012. júl. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!