Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Mit tanácsoltok, hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

Másodéves orvostanhallgató vagyok, ebben a félévben 3 vizsgánk van (anatómia, élettan, biokémia). Sajnos ma buktam meg 3.-szorra a biokémia vizsgámon, és el vagyok keseredve, hogy hogyan kéne tovább menni, ezért szeretnék tanácsokat kérni. Sajnos abban biztos vagyok, hogy a 3 vizsga már biztos nem lesz meg. Úgy döntöttem az élettant hagyom ki, és veszem majd fel újra a tárgyat, mert az előfeltételeit (élettan+anat vizsga) most nem tudom teljesíteni. A következő lehetőségeim vannak:

1) Kihagyom az anatot is, megcsinálom a kémiát (4. az utolsó vizsgalehetőség), passziváltatom a tavaszi félévem, az anatot és az élettant pedig újra felveszem ősszel. Előnye: a kreditjeim meglesznek, így nem tehetnek át fizetősre. Hátránya: passzív félévben oda az összes diákkedvezmény, csúszni fogok.

2)Bepróbálkozom az anatómiával is, és a kémiával is. Fennáll az esély, hogy egymás rovására megy, így vagy megbukom (és érvénybe lép az első opció), vagy valami csoda folytán átmegyek, és akkor ezekkel mehetek tovább, élettannal csúszom, és lehet nem lesz meg a megfelelő kredit, így átkerülhetek fizetősre.

Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek szépen hagyjuk a "miért nem tanultál eleget" válaszokat, mert sajnos nagyon is sokat készültem, ennek ellenére nem akart összejönni.


2012. jan. 9. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, orvosin hogy van ez, de nem két félévet vesznek figyelembe átsoroláskor? Meg nálunk csak akkor tesznek át, ha a kreditek fele nincs meg. Egy tárgy miatt szerintem nem fenyeget téged ez a veszély, szóval én a helyedben megpróbálnám a 2. lehetőséget. Sokra képes az emberi agy, ezt te tudhatod a legjobban:) Sok sikert!
2012. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!