Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van rá esély hogy...

Szerintetek van rá esély hogy valaha orvos legyek?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül szeretnék orvos lenni és megmenteni embereket... Azonban a környezetemben senki nem hisz bennem... Úgy gondolják hogy ez nekem nem fog sikerülni...

8 évig általánosba kitűnő tanuló voltam, most a gimnáziumba kicsit nehezebb a dolog... Most 10.-es vagyok és az egész osztályom úgy érzem hogy butának tart... Pedig szerintem nem vagyok az csak semmiben nem vagyok kiemelkedően jó úgy mint ők... Valaki jó matekos, jó angolos vagy jó sportoló... Nekem nincs semmi amiben ilyen hű de jó lennék inkább csak az álmaim vannak hogy egyszer majd megmutatom nekik...

A legnagyobb gondom az hogy a kémia kifejezetten rosszul megy pedig arra egy orvosnak szüksége van... Szerintetek van remény hogy orvos legyek?

16/L


2012. jan. 12. 14:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

Kár leszólni azokat akik azt mondták hogy nincs esélyed. Ők csak a kérdésedre válaszoltak.


Különben meg semmi sem lehetetlen. A kémia is csak gyakorlás és tanulás kérdése. Ha neked nehezebben megy az átlagnál, akkor még többet tanulj rá mint eddig. Én is átlagos tanuló voltam, volt hármasom is nekem is egyszer, mégis bejutottam. Nem kell itt zseninek lenni, csak szorgalom és kitartás kérdése.

2012. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
szerintem senki nem szólta le azokat akik azt mondták hogy nem fog sikerülni...
2012. jan. 12. 16:29
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak olyan tantárgyak, amikhez érettség kell. 16 éves vagy, előtted az élet, még bármit elérhetsz. Lehet, hogy most még egyelőre nincs türelmed vagy elegendő kitartásod egy nehéz tantárgy tanulásához, de 18-20 éves korodra ez változhat még. Mindenki más ütemben érik, talán még nem most jött el az ideje, hogy igazán beleásd magad a tanulásba, de lehet hogy jövőre már eljutsz egy olyan érettségi szintre, amikor minden jobban fog menni. Én is így voltam ezzel annak idején. A 14-16 éves kor nagyon zűrös, nekem legalábbis az volt. Utána kezdtem egyre jobb tanuló és egyre kitartóbb lenni. Másokkal meg ne törődj. Ha érzed magadban az erőt és a hivatástudatot, ha tudod, hogy ez az életed, akkor csak ez számít.
2012. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állsz hozzá... minden csak rajtad múlik. Engem sem támogattak itthon, mikor közöltem, hogy én bizony színésznő leszek. Sőt, nagyon leordítottak, máig bennem él az emlék. Mindenki olyat vágott a fejemhez, hogy én leszek a család szégyene, munkanélküli, egy senki. Nem volt gyenge, az biztos. Barátaim is csak megmosolyogták a dolgot. Na, elmondom, mi lett. Nem hallgattam rájuk. Kitartottam az álmaim, elveim mellett, és tessék. Itt vagyok, 24 éves, színházban játszom ( bár még kezdő vagyok, első évadom egyetemen kívül) a családom meg jön az előadásra, és tátott szájjal nézi, hogy hová jutottam. :) Ilyenkor úgy a képükbe vágnám, hogy na tessék, nézzétek meg! Szóval ha tényleg ezt akarod, ne bizonytalanítson el senki, kövesd álmaid, tarts ki.
2012. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akarod már megfogalmazódott benned! Menni fog:D Most vagy 10.es, még semmi sem veszett el. Ülj le, de hiper gyorsan a biosz könyv fölé, és ne csak jó legyél belőle, ne elégedj meg azzal, hogy csak ötöseid vannak. Aztán ülj le a kémia/fizika könyv mellé. (Ha állatorvos akarsz lenni, csak a kémiát választhatod! Fogász, általános orvos fizika/kémia közül választhat.) Döntsd el, hogy melyik faktra akarsz menni pl.:fizika, de akkor is legalább pl.: a kémiát egy erős négyesre, vagy egy gyenge ötösre tornászd föl. Vegyél a könyvesboltban emelt biosz és fizika/kémia érettségire felkészítő könyveket. Jövőre indulhatsz is akár oktv-n, de ez már nem fog neked plusz pontot hozni (a két emelttel ugyanis megkapod a max pontot). Olvass, jegyzetelj, tanulj! És élj az álmaidnak!

Egyébként átérzem, hogy mit érzel :DD Én bennem sem hisz senki, csak a közeli barátok, és anyum. DE IGENIS MEGMUTATOM! :D

2012. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

szia! Bass* á rá, ha eltántorítanak, csak a pozitív dolgokat hallgasd meg, van egy álmod, ember, harcolj érte! ha orvos akarsz lenni, az leszel, kész pont, itt a vége. nem érdekes mit gondol a zöldséges, vagy Marika néni a bioboltból, te álmod, amit megvalósítasz! egyébként én is orvosira készülök (már 3 éve próbálok bejutni, de nálunk felvételi van, és előkerül a protekció egyeseknél), és fel nem adom az álmom!!! Hajrá csajszi, megcsináljuk!

19/L

2012. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Jaj válaszolók, miért vagytok már ilyen bunkók, hogy ne lehetne rá esély, a remény hal meg utoljára...


na a kérdésedre válaszolva persze hogy lehetsz orvos, szedd össze magad és sikerülni fog, fel a fejjel,


Amugy én is orvos akarok lenni , ez még nem biztos, nekem csak a tesi nem megy, matekból is különtanárhoz járok, tehát a matek az nálam hangulatfüggő, mert van olyan témakör amibe megirtam ötösre meg olyanis amibe kettesre,


Ne halgass ezekre a bunkó irigy emberekre...


Ha van akaraterő , akkor bármit lehet

2012. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Na most mi van vele? Orvosi vagy már más tervek?:)
2014. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

5 évesen vagyok a gimiben úgyhogy még van egy évem, de a terveim nem változtak:)

Kicsit ráhajtottam a dologra és amik számítanak pontoknál tárgyak azokból mind ötös lettem évvégén:) valamint még nyáron is kémiára járok és szerintem sokat fejlődtem:) úgyhogy szurkoljatok;)

2014. júl. 10. 11:11
 20/27 anonim ***** válasza:
Remélem jól számoltam, hogy most vagy végzős :) hogy sikerültek az írásbelik (biosz, kémia/fizika)? :D
2015. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!