Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tanácsolnátok a gyereke...

Ti mit tanácsolnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A lányom jövő nyáron fog érettségizni, és már ötletelünk, hogy merre tovább.

Az iskolájában maradhatna +2 évet és szerezhetne szakmát, de az nem tetszik neki, és tényleg nem is lenne értelme, ha azt megcsinálná.

Neki mindegy lenne, hogy OKJ-ra megy vagy egyetemre/főiskolára, csak mindenképp olyat akar választani, ami nem tucatszakma. Kérdés, hogy mik azok?

Szerencsére reálos beállítottságú, fizikából fog érettségizni emelt szinten, és ha minden jól megy, matekból is emelt szinten, emellett van német nyelvvizsgája is.

Eddig logisztikus OKJ-ről beszélgettünk, ami tetszene is neki, és talán van jövője a szakmának, de sok OKJ-s iskoláról lehet hallani, hogy nem nagyon veszik komolyan a tanítást a tanárok sajnos...

A másik lehetőség lakberendező/belsőépítész OKJ, ő legszívesebben ezt csinálná, de a későbbi elhelyezkedési esélyek ezzel nem túl magasak.

A belsőépítészetből jött, hogy esetleg tanulhatna építésznek valamelyik egyetemen, de lehet, hogy ez már túl nagy falat lenne neki, jó tanuló a lányom, de a szorgalma ingadozó.

A mérnöki szakok viszont jó választásnak tűnhetnek, itt szerencsére nem is csökkentették az államilag támogatott helyeket, szerintem lenne esélye bekerülni, de melyik szakot válasszuk? Villamos és gépész nem túl lányos szakma, építészet esetleg, de szerintem ez nehéz lenne neki...

Esetleg ti mit ajánlanátok? Van más mérnöki szak, ami kicsit lányosabb és nem annyira nehéz?

Vagy maradjon a logisztika vagy lakberendező OKJ?


Hogy döntenétek?


Egy anyuka.


2012. jan. 23. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól megy neki a fizika, szerintem teljesen nyugodtan választhatna természettudományos szakot egyetemen. Szerintem ez mindenképpen többet ér egy OKJ-nél, mert az egyetem azért ad egy bizonyos komolyságot, műveltséget is, még ha sokan nem is gondolják így elsőre. Én mindenképpen ajánlanám neki, ha tényleg megvan hozzá a képessége.

A természettudományos, orvosi, vagy ápolói szakoknak pedig mindig van jövőjük. Az egyes szakokról pedig a felvi.hu-n vagy pedig a felvi "Diplomán túl" oldalán tudtok tájékozódni. Például: [link]

2012. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy megjegyzés a kedves előző válaszoló, hozzászólásához. Egészségügyi képzést még véletlenül se! Sajnos ő már röghöz lenne kötve, és nem mehetne külfölre. Egészségügybe itthon elhelyezkedni a fogorvosok és a gyógyszerészek kivételével itthon baromság.

Én is amint végzek repülök is el innen. Se pénz se társadalmi megbecsülés, csak rabszolgamunka, és én még orvosnak készülök, a nővéreknek, mentősöknek még rosszabb a helyzetük. Ráadásul az egyetem sem sétagalopp nekik sem.

2012. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

orvos, ápoló stb biztos nem lesz, nem bírja a vért:D


természettudományos szakokkal mihez lehet kezdeni? hol lehet vele elhelyezkedni?

2012. jan. 23. 16:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm,aki fizikán végzett tavaly, és az 1. munkahelyén a kezdőfizetése 250ezer Ft volt. Pontosan nem tudom megmondani,hogy mit csinál(gépekhez van köze meg egyenletekhez..),de szerintem érdemes a lányodnak(remélem nem baj,hogy tegeződöm:) ilyen irányba mennie,ha ilyen jól megy neki a fizika.
2012. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

megfontolandó a fizika szak :)


a könnyűipari mérnök szakról tudtok valamit?

2012. jan. 23. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Azért linkeltem be, amiket linkeltem, mert ott megtaláljátok, hogy mit lehet velük kezdeni...
2012. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, megnéztem a linket, de ott nem találtam megfelelő választ a kérdésemre.

"A képzés célja, hogy a hallgatók megfelelő elméleti és gyakorlati ismerettel rendelkezzenek ahhoz, hogy általános műveltségük és korszerű természettudományos szemléletmódjuk birtokában szakmájukon belül irányító, szervező részfeladatokat lássanak el és a kiválasztott szakterületen folytatni tudják a tanulmányaikat mester szinten."


Ez nem válaszolta meg azt, hogy konkrétan mit lehet vele kezdeni, milyen cégnél milyen beosztásban lehet elhelyezkedni stb.

Inkább olyan válaszokat szeretnék kapni, ahol valaki a saját vagy ismerőse tapasztalatait írja meg erről.


De azért köszönöm a linket, az oldalról másfelé elbarangolva olvastam ok hasznos dolgot.

2012. jan. 23. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az az építészet szerintem pedig nem hülyeség egyébként. Én azt javaslom próbáljátok meg, már ha a lányodat érdekli az ilyesmi. Ne csak abban gondolkodjatok, hogy milyen tárgyakból jó, de nézzen utána, hogy mint szakma érdekelné e. De van még építészmérnök és építőmérnök is, esetleg ezek nem jöhetnek szóba? A lakberendező OKJ-val csak az a gond, hogy inkább amolyan hobbi végzettség, munkát nem nagyon fog találni vele. De ha belsőépítészet, akkor esetleg az építőművészetet tudom ajánlani. Ha tud a lány szépen rajzolni :)
2012. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!