Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolnátok egy pályavál...

Mit tanácsolnátok egy pályaválasztás előtt álló fiatalnak?

Figyelt kérdés

20 éves leszek pár hónap múlva. Érettségim megvan, OKJ képzésen voltam két évig. Tanultam, kicsit dolgoztam is, de egyetemre kell mennem.


Nehéz a döntés, mert nem tudom mit akarok a legjobban. Nagyon sok minden érdekel, de egyet lehet csak választani.


A lehetőségeim: gyógytornász,szociális munkás, molekuláris bionika, sportmenedzser, ifjusági segítő.


Szeretnék jól keresni de úgy, hogy nem gyűlöljem amit csinálok.


Ha bármilyen más ötletetek van szívesen hallom, ha megtudjátok indokolni.


Érettségieim:

matek közép 80%

töri közép 83%

magyar közép 60%

kémia közép 70%

biológia emelt 55%

Angol emelt 83%


Úgy érzem hogy semmire se megyek ezekkel az érettségikkel. A jobb helyekre még fel se vesznek vele :(


2011. dec. 26. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ilyen eredményekkel v.milyen reálos pályát választanék. Meg persze, még turbóznám a nyelvtudásom, és akár külföldön is dolgoznék. Pl. kutatóként kint sokat lehet keresni.
2011. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Felsőfokú angol nyelvvizsgám van.

Külföldön mint kutató? Melyik országban ?

2011. dec. 26. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor a végtelenbe és tovább!


Mi érdekel igazán? Úgy nagyon sz*r jelentkezni bárhova is, hogy "majd csak lesz v.mi."

2011. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha kutató lennél, mivel foglalkoznál igazán szívesen? Genetika? Lézerkutatás? Hm?
2011. dec. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha kutató lennék akkor a genetika és a gyógyszerkutatás érdekelne.


A genetika az egyetlen része a biológiának amiért élek-halok. Nagyon szeretem, annak ellenére is, hogy nagyon nehezen értem meg, főleg a valószínűségszámításos részt.


A gyógyszerkutatást pedig nagyon fontosnak érzem. Gyakorlatilag, ha nem lennének gyógyszerek én is halott lennék.

2011. dec. 26. 15:03
 6/13 anonim ***** válasza:

Megvan a válasz, már csak döntened kell! :D


Sok sikert!

2011. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hey köszi :D
2011. dec. 26. 16:18
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Szóval a genetikakutatáshoz molekuláris biológia szakirány javasolt, ahhoz pedig min. egy bsc biológia végzettség. Egyébként bármikor újraérettségizhetsz egy kis zseton ellenében, ha ez aggaszt, vagy ha még az OKJ-tanfolyamon vagy szakközépben, akkor ingyen. Bár a biológia szakokhoz itthon meglehetősen alacsony a ponthatár.


Elsősorban az irányultságod találd ki. Inkább műszaki-matekos-programozós vagy kémia-biológia? Esetleg mindegyik? De itt az emelt szintű érettségis elvárásokra gondolj, az az igazi standard az egyetemválasztáshoz. A bionika pl. nagyon benne van a műszaki tárgyakban és matekban, szóval ha azt nem szereted, ne menj oda. Ha biosz-kémiás vagy, akkor a biológia jó ötlet, de inkább Szegeden, mert az ELTE elég lehetetlen intézmény (nővérem ott tanul), akkor már inkább Szeged, annak van nagy, elismert kutatóintézete és nemzetközi elismertségben is jobban áll.

2011. dec. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szeretem a matekot egészen addig amíg képes vagyok megérteni. Van egy határ amit már nem tudok befogadni, pedig próbálkoztam. A logaritmus már nagyon nehezen ment bele a fejembe, de azzal még nagyon jól elboldogulok ha van időm begyakorolni.


A múszaki része engem szerintem jobban izgat, de nem tagadom, hogy az érdekességek és felfedezések minden témában érdekelnek.

2011. dec. 26. 16:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Manapság a kutatás bizonyos szintig mindenhol kapcsolódik a számítástechnikához, ez a gyógyszerkutatásnál-genetikánál fokozottan érvényesül. Ezért érdemes olyan szakot választani, ahol ez a fő profil. Ugyanakkor doktori képzésekben/MSC-n is elsajátíthatod ezeket, kérdés, mennyivel lenne így nehezebb dolgod, mennyire tudnád az azelőtt elsajátítottakat alkalmazni.


Azt is látom, h bizonytalan vagy a gyakorlati/elméleti orientáltság felől, ezen is érdemes elgondolkodni. Míg egy gyógytornász, segítő stb. inkább közvetlenül emberekkel foglalkozik, addig a kutatónál inkább máz a társaság (konferenciák, munktatársak), és teljes erőbedobással elméleti munkát végzel, sokat olvasol, folyamatosan szinten tartod a tudásod.


A matek olyan dolog, hogy többféle vetülete(absztraktabb/megfoghatóbb) van és sok részterülete. A mérnöki matekkal azért már meg lehet szenvedni egy alapvetően "jó matekosnak" is. Itt különösen igaz, hogy az emelt szint anyagát vett standardként, mert arra épül minden később. Ezt a fajta gondolkodásmódot is el lehet sajátítani, bele lehet jönni, gyakorlás és akarat kérdése is a dolog. És ez nem egy kínzóeszköz, az informatikában a matematika nyelvén írnak le mindent. Programoztál már? Ez is mérföldkő lehet.

2011. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!