Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik ha nincs meg az...

Mi történik ha nincs meg az érettségi 4 kötelező tantárgyából valamelyik?

Figyelt kérdés

Ugyi kétféle módon számítják a felvételinél a pontokat, és az egyik variációban szó sem esik a 4 kötelező tantárgyban elért eredményekről. Tehát ha duplázzák a pontjaimat, mert matek és infó kell a továbbtanuláshoz, viszont pl töriből megbukok, akkor gáz van?

Érettségi bizonyítványt ugyan úgy adnak a sikeres vizsgákról? És azokkal mehetek akkor továbbtanulni?

Aki oktatásban dolgozik, vagy tapasztalt ilyen téren az írjon már csak, fontos lenne tudni hogy mire mennyi energiát töltsek a maradék pár hónapban.


2012. jan. 25. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha megbuksz év végén bármilyen tárgyból, lehet az biosz, fizika, akár még filozófia is, akkor nemes egyszerűséggel nem mehetsz érettségizni, csak előrehozott érettségit tehetsz minden tárgyból. Az egyetemre pedig max keresztféléves képzésre tudsz, jelentkezni, vagy pedig egy évet csúszol.
2012. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez a veszély nem fenyeget, annyit tanulok hogy kettest hozzam az iskolában, az érettségi eredményre értettem a bukást. Tegyük fel hogy engednek érettségizni, de nagyon leblokkolok és nem jön össze ott a kettes. ( bár töriből ott a térkép tudom... :)
2012. jan. 25. 15:41
 3/14 anonim ***** válasza:
láttál te már érettségi feladatsort?:D kettest nagyon könnyű elérni,józan paraszt ésszel a 13 éves kis tesóm átmenne.
2012. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem :D De volt már rá példa, hogy az egymást követő érettségi feladatokban hatalmas eltérések voltak nehézséget illetően.
2012. jan. 25. 17:07
 5/14 anonim ***** válasza:
na jó de akkor is,ilyen kérdést :D amúgy ameddig nincs meg az összes érettségid csak ilyen bizonylatokat kapsz azokról amik megvannak,nem rendes bizonyítványt...hát nem hiszem hogy lehet úgy jelentkezni felsőoktatásba
2012. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha a négy kötelező közül bármelyikből megbuksz, akkor nincs meg az érettségid, tehát nem mehetsz egyetemre. Ez alól egy kivétel van, ha mondjuk hat tantárgyból érettségiztél, ebből kettő nyelv, értelemszerűen ha az egyik nyelvből megbuksz, még mindig marad egy, tehát van érettségi. Szóval összefoglalva akkor kapsz érettségit, ha megvan a matek, magyar, töri, egy nyelv, és egy szabadon választott. Ha bármelyik nincs meg, akkor bukott a mutatvány, és bukott egy év.
2012. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

-Okés, tudom hogy manapság nem nagy cucc az érettségi, csak szerettem volna 100% ig tájékozott lenni, hogy mégis mivan ha... :) De így megtanulom inkább azt is nagyjából, hogyha leblokkolnék se menjen kettes alá.

2012. jan. 25. 21:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem blokkolsz le!Csak nézegesd a tételeket át!valami csak eszedbe jut, meg szerintem akin látják,hogy leblokkol abból is csak megpróbálnak valamit kiszedni!De azért jobb lenne ha belehúznál, mert azért kellenek a pontok!
2012. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bele vagyok húzva, de csak 2 tantárgyból, amik kellenek a továbbtanuláshoz. A többi tényleg annyira nem érdekel hogy azt ki nem tudnám fejezni. :)
2012. febr. 9. 16:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Vigyázz! Nehogy úgy járj mint én. Én a minimum 430 pontra hajtottam úgy hogy duplázós módszerre nyomultam. És rosszul sült el a végére, nem jött össze a dolog, a végén a másik módszerrel lett több pontom és az is csak 403. A lehetne újrakezdeném az utolsó évem. Mert én tudom, hogy bennem megvan a 430 pont, csak eltaktikáztam magam.


Ne taktikázz!!! Tanulj!!!!

2012. ápr. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!