Magántanulás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Magántanuló szeretnék lenni. Csak nem igazán tudom hogy hogy működik ez az egész. Gondolok itt olyanokra hogy kell érte fizetni? meg kell valami különösebb ok ahhoz hogy magántanuló lehessek? pl: egészségügyi vagy valami ilyesmi. Vagy csak egyszerűen eldöntöm és szólók a szüleimmel az iskolaigazgatómnak hogy én mostmár magántanuló akarok lenni? Meg ha az leszek akkor kell tanárokhoz járnom? vagy otthon készülök fel és osztályozó vizsgát kell tennem?

10.osztályos vagyok gimnáziumban. segítsetek légyszi



2012. jan. 26. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Mehet bárki magántanulónak de nem mindenkinek érdemes.

Én azt veszem ki az írásodból, hogy csak lusta vagy így nem érdemes mert megszokod a jó létet...

Amúgy ha szüleid kérvényezik és indokolják akkor az iskola eldönti, hogy engedélyezi-e és akkor lehetsz.

Én is magántanuló szeretnék lenni, elsős korom óta az iskolában minden áldott nap bántanak az osztálytársaim nem csak szóban többször lökdösnek stb. /nem tudom mi okuk van rá/ és mégse nyavajgok emiatt... /3,5 ös átlagom van és inkább az a csendesebb ynugis típus vagyok/


Amúgy tanárokhoz akkor kell csak tudtommal járnod ha korrepetálnak valamelyik tárgyból. Magadtól kell felkészülni. /Osztályzó vizsgákon kell félévkor és évvégekor megjeleni minden tárgyból én idén 2x osztályozóztam mert előrehozottazni szándékoztam nem olyan jó felkészülni egyedül/

2012. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
csak az lehet magántanuló, akinek elég súlyos indoka van, pszichiátriai, pl pánikrohamai vannak, egészségügyi, nem tud bejárni az órákra stb, esetleg valamilyen kimagasló sportoló, mint pl a Gyurta volt. Ezt igazolni kell, majd különböző családsegítőkkel való találkozás után értékelnek, kiküldik a jegyzőhöz a kérelmedet, amit az esetek 80%ában elutasítanak, kiszűrik azt, aki csak azért akar magántanuló lenni, hogy otthon lehessen. Mivel tankötelezett vagy, folyamatosan felügyelnek, és találkoznak veled a gyermekjóléti szolgálattól (általában), és ha nem jelensz meg a vizsgákon, eljárást indítanak a gyámod ellen. Miért szeretnék magántanuló lenni? Nem láttam még magántanulót leérettségizni.
2012. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Magántanulói jogviszony létesítése

- Magántanulói jogviszony létesítésének kérelmét a szülő írásban nyújtja be az iskola igazgatójának. A kérelmet minden esetben indokolni kell. Amennyiben a sportágában való előbbre jutás a kérelem indoka, úgy a kérelemhez kérjük az egyesület véleményét is csatolni.


- A magántanulói jogviszony létesítésének kérelmét minden tanév elején, legkésőbb augusztus 25-éig kell benyújtani. A tanuló felkészítéséről a szülő gondoskodik.

Rendkívüli esetben – tanév közben is - külön kérvény formájában kérheti a szülő gyermeke magántanulói státuszát.


- A magántanuló a tanulmányi követelmények teljesítéséről osztályozó vizsgán ad számot. Az osztályozó vizsgák időpontjáról az iskola írásban (a feltételek megléte esetén emailben) értesíti a tanulót. Az osztályozó vizsga halasztása a szülő, nagykorú tanuló írásbeli kérvénye alapján történhet, az osztályozó vizsga kezdete előtt egy héttel. A kérvény elfogadásának feltétele, hogy az osztályozó vizsga halasztásának indokait külső szervek (egyesület, szakszövetség írásbeli igazolása; külföldi szerződés bemutatása; kórházi kezelés, vagy súlyos betegség orvosi igazolása) írásban igazolják.


- Ha a magántanuló indok és előzetes kérvény nélkül nem jelenik meg az osztályozó vizsgán, a minősítése elégtelen. Az adott tantárgyból javító vizsgát tehet.


- A magántanuló az iskolai foglalkozásokon való részvételt az igazgatóhoz címzett kérelemben kérvényezheti. Amennyiben engedélyt kapott, úgy a foglalkozásokon a házirend betartása mellett részt vehet. Amennyiben megsérti a házirendet, úgy az iskola látogatásától eltiltható!


- A magántanuló – a házirendben leírtak szerint – igénybe veheti az iskola egyéb szolgáltatásait is (könyvtár, menza, stb. )


- Ha a sajátos nevelési igényű tanuló az illetékes szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye,. a beilleszkedési, tanulási, magatartási zavarokkal küzdő tanuló a nevelési tanácsadó szakértői véleménye alapján tanulmányait magántanulóként folytatja, akkor az iskola köteles gondoskodni arról, hogy a tanuló a szakértői véleményben leírtak szerint eleget tegyen tankötelezettségének.

2012. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

1. nem vagyok lusta,szeretek tanulni és jó is vagyok. de félek ha ebbe a közösségbe kell maradnom akkor megutálom a tanulást is és azt pedig nem akarom:)) és miért nem lettél akkor magántanulo?

2012. jan. 26. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
menj át másik iskolába, ilyen egyszerű :) tényleg senkit nem láttam még leérettségizni magántanulóként. így meg mégkirekesztettebb leszel. biztos élmény lesz bejárni vizsgákra..
2012. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szüleim eléggé nem is tudom milyenek.

Nem igazán érdekli őket, hogy ez a helyzet...

Mikor suli választás előtt álltam nem engedtek másik suliba csak ide. És csak azon gondolkodtak, hogy nem ártana e engem szakiskola részbe beíratni? végül nem oda kerültem /szerencsére/ de nem hagyták hogy máshova menjek. Mikor felvettetem nekik, hogy magántanuló legyek elküldtek a fenébe, hogy 'úgyse tudnék felkészülni' meg ' jó neked ott a suliba' szlogennel. Mivel 18 alatt vagyok nem intézhetem magam...

De most érted nem vagyok valami észlény de egy 3-4esre megbírnám csinálni és teljesen nyugodt életem lenne...

Idén volt 2 osztályzóm. Egyik 85% lett /5/. A másik 70% /4/ Úgy hogy mellette minden du. van valami programom és készültem mindig másnapra... De azért igazuk van nem bírnék felkészülni ... röhejes

2012. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
óriási a lemorzsolódás veszélye magántanulóként. Hiába hiszitek, hogy persze, simán, de gyerekek vagytok még. Utsó: magyarázd el anyudnak, hogy a tanulmányaidhoz másik iskolára van szükséged. Ha pedig nem mehetsz másik közösségbe, akkor örökké szorongani fogsz, és fizetheti a pszichológust. Egyébként erre továbbra sem az elszeparálás a megoldás. Tényleg próbáljatok másik iskolát, jobbnál jobbak vannak, erősebbek, lazábbak, stb. és tiszta lappal kezdhettek.
2012. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Utolsó: ha ez ilyen könnyű lenne... mindenhol olyan a tömeg, hogy aki nem illik bele kiutálja ahelyett hogy elfogadnák. Én most próbálok intézkedni.
2013. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hagyjatok már az idióta kérelmekkel, csak dolgozni szeretnék egyszerűen iskola mellett, úgy hogy ne kelljen órákra járnom, csak VIZSGÁKRA!!!! Miért nem lehet ilyet csinálni csak úgy? Fölösleges iskolába járnom, nem bírom elviselni a sok gyereket sem, és a terveim megvalósítását is csak gátolja az iskola.
2017. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!