Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biosz- kémia faktról át...

Biosz- kémia faktról át szeretnék menni magyar- törire? Ez hülyeség? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Most 11.-es vagyok, tavaly kellett jelentkezni faktra (10. végén) és mivel akkor még orvosira akartam menni felvettem a bioszt és a kémiát, annak ellenére, hogy egyikből sem voltam 5-ös, és a kémiát alapból sem szerettem. Tehát végigszenvedtem az első félévet úgy, hogy már nincs is kedvem ezt tanulni (ráadásul kémiánk már nem is lenne) és közben a bioszt is megutáltam.. a kémiától meg már sírnék. Eközben pedig kitaláltam, hogy jogra szeretnék majd menni (amúgy ált.-ban is ez volt a terv). Ahhoz pedig magyar- töri kell, ugyebár.. A kérdés tehát az, hogy leadjam-e évvégén a b-k faktot és átmenjek- e m-t faktra? És egyáltalán fel lehet készülni 1 év alatt az emelt érettségire magyarból és töriből? Amúgy csak év végén lehet leadni..

Aki végig olvasta, mi a véleménye?

hosszú lett.. bocsi:)


2012. jan. 31. 15:08
 1/4 A kérdező kommentje:
ja, és még annyi, hogy a töri a kedvenc tantárgyam és sokkal könnyebben/ szívesebben tanulom...
2012. jan. 31. 15:17
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Én alapból azt nem értem, ha nem szereted sem a bioszt, sem a kémiát, miért akartál orvosira menni? Arra, hogy fel tudsz-e készülni 1 év alatt, csak te tudsz választ adni. Nyilván, ha rendesen odateszed magad, akkor igen. Ha közben meg nem utálod a magyart is.
2012. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Értelmetlen volt így biosz-kémiára menni:)

Én is a te cipődbe járok hogy, 11. vagyok s magyar töri a kedvencem...

Töri faktot fel is vettem, de egyre inkább rájöttem enyhén kevés esélyem van vele érvényesülni...

Hol ott a kémia is legjobban ment annak idején az osztályba...Tanárnő nagyon is "könyörgött", hogy menjek kémiára...Na de most én így a törit bántam meg, hogy azzal úgy se lesz nagy jövőm, és a kémiával meg áhh...:)))

Te esetedbe azt ajánlom csak akkor menj magyarra meg törire ha tényleg minden áron jogra szeretnél menni (én is arra akartam), de a végén meg ne und hogy a 4 faktból egyiknek se lesz értelme:)

2012. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, az én helyzetem nem ugyanez, de hasonló :)

Először jelentkeztem biosz és kémia faktra én is, mint te, viszont nem tanultam rá, mert bioszból olyan tanárt kaptunk, aki semmit nem tanított, még az órát se tartotta meg(!!), a kémia meg nagyon keménynek tűnt, és eléggé ellébecoltam a tanulást rá, mert kitaláltam, hogy inkább pszichológus leszek. (nekem előtte nem is volt meg a tervem, hogy mi legyek, de pl orvos semmiképp se akartam volna, csak ezeket a tárgyakat szerettem.)

A faktot nem lehetett leadni, így hát bioszon maradtam, a kémián meg megbeszéltem a tanárral, hogy mi a helyzet, ő volt az igazgató.helyettes, így mondta,hogy jó, nem lesz belőle gond, ha a magyarra járok be helyette.

Ez volt 11-ben.

Megbántam a váltást, mert rájöttem, hogy vegyészmérnök leszek, elég hülyének nézett mindenki, meg gondolom nem is nagyon vettek komolyan, mert össze-vissza változtatom a dolgaimat, de már másfél éve vegyészmérnöknek tanulok azóta, szóval hiába kezdtem el későn tanulni a kémiát (12-ben, de ott se évelejétől ráadásul :D), mégis tudom, hogy jól döntöttem, és imádom az egészet. :)

Szóval azt javaslom, gondold át, mert veled is megtörténhet, hogy később mégis visszatérsz az eredeti döntésedhez (én se gondoltam volna magamról, hogy újra a kémia lesz...)

Minden esetre, ha most ennyire úgy érzed, hogy jogász akarsz lenni, akkor addig úgy se nyugszol meg, amíg meg se próbálod, ha esetleg nem ütközik a magyar vagy töri fakttal semmilyen órád, kérdezd meg, hogy bejárhatsz e rájuk már most, legalább hogy meglásd milyen, és már időben elkezdd.

2012. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!