Továbbtanulás: Orvosi?

Figyelt kérdés

VAlaki segítsen mert itthon már megőrjítek mindekit!

Szóval erősen gondolkozok az orvosi egyetemen, mert igazából semmi máshoz nincs kedvem, illetve amihez van, ott nagyon nehéz elhelyezkedni. 10-es vagyok, faktválasztás előt állok. Kételyeim vannak, mert:

Nem tudom bírni fogom-e ( Bár nyáron pótvizsgáznom kellett minden tantárgyból, mivel fél évet németo-ban tanultam és csak egy két 4 esem lett meg matek 3as, úgy,h minden tantárgyra volt 3-4 napom)

Németországban fogok egyetemre járni, ez szinte biztos, németül biztos még nehezebb lenne

A kémia második éves tananyaga megy, de az alapok sincsenek meg, ebből is rengeteget kéne tanulnom

Biológiából csak az emberi test érdekel, tehát suliban ez sem a kedvencem

Föciből és töriből vagyok jó

Reál tantárgyakból nulla a teljesítményem

Röviden ennyi.... Jó hosszú lett, ha valaki végigolvassa annak köszönöm!


2012. febr. 4. 14:38
 1/6 A kérdező kommentje:
jajj, és a fogorvosi szimpatikusabb, mert az rövidebb, viszont kézügyességem nem a legjobb......
2012. febr. 4. 14:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Régészet nem érdekelne? Ha már történelem. Szerintem az orvosit úgy lehetne csinálni, hogy érzed, hogy ezt akarod. És nagyon kemény ez az egyetem, és mivel írod, hogy az alapok kémiából nincsenek meg, ismét nehezül Neked.

Más szakkal szerintem jobban járnál. Ha utána Németoban akarsz elhelyezkedni, akkor egy másik diplomával is hamarabb találsz állást, mint Magyarországon.

2012. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát, már eleve ott kezdeném el tanulni, régészet... igazából nem vonz, sajnos. De most eszembe jutott, hogy elmehetnék rekreációra, az nem is olyan nehéz de azért van benne anatómia, és egy két gyógyítással kapcsolatos dolog, van benne sport, és egy kis turizmus is ha esetleg valamilyen wellness-es dologba akarnék beszállni. Csak nem tudom mennyire lehetne elhelyezkedni vele :/
2012. febr. 4. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az jó, hogy Németországban szándékozol egyetemre menni, mivel itt Mo-n bejött a "röghöz kötő" törvény, és hidd el, hogy nem valami kellemes 6 év kemény tanulás után (nemcsak a leghosszabb képzés, de az egyik legnehezebb is) annyit keresni mint egy krumplisütő, arról nem is szólva, hogy 10000x nagyobb a felelősség és a stressz. Szóval, ha Mo-n kezdenéd el a képzést, akkor végzés után még 12 évig szó szerint rabszolga lennél! Én a mai fejemmel ilyen feltételek mellett nem kezdeném el itt a képzést.

A fentieket azért írtam, mert hátha mások is olvassák a kérdést, akik a magyarországi orvosképzésben gondolkodnak.


És most a konkrétumok: én az 5 év alatt még nem találkoztam az egyetemen olyan diákkal, akinek középiskolában 3-asa volt egy érettségi tárgyból (kivéve azok, akik fizetősön vannak). És a jelessel/kitűnővel érkezők közül is szoktak jó páran évet ismételni.


Mondjuk, ha harmadik, negyedik osztályban összekapod magad, akkor biológiából és kémiából is fel lehet készülni annyira, hogy felvegyenek, vagyis még nem csúsztál le semmiről.

Nem ijesztgetni akarlak, de az egész gimis emelt kémia és emelt biológia tananyag együtt(!) kb. annyi, mint egy közepes vizsga, amiből félévente lesz 3-5 darab. Erre szokták mondani, hogy bejutni a legkönnyebb, és akinek már ez is komoly kihívást jelent, az nem biztos, hogy jól fog boldogulni az egyetemen...

Nekem se volt a szívem csücske például az ökológia a középiskolában, de mégis megtanultam, mivel a felvételi biológiából lesz és annak bizony ez is része, sőt a rovarok kültakarója is.


Az viszont kifejezetten aggasztó, hogy ezt írtad: "reál tárgyakból nulla a teljesítményem". Az orvosi alapvetően reálképzés, az első éveken biofizikával, kémiával, biokémiával, molekuláris biológiával, genetikával, élettannal, sejtbiológiával és anatómiával fogsz foglalkozni. És alapvetően ezek a kőkemény reál (talán az anatómia kivételével, mert az inkább magolós) "alapozó" tárgyak döntik el, hogy kiből lesz orvos. És a felsőbb éveken, majd a praxisban is alapvetően reálos, problémamegoldós, összefüggéseket kereső, logikus gondolkodásra lesz szükséged.


Összefoglalva, még semmiről sem késtél le, és te tudod, hogy alkalmas vagy-e. De szerintem, ha a következő éveket nem tudod 3-asok nélkül (és max. pár 4-essel; és mindenképp 5-ös biológiával és kémiával) megcsinálni, akkor nem valószínű, hogy bírni fogod az orvosit, pláne a németet nem.

2012. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, illetve hogy időt szakítottál rám. Igen, igazad van, bár az a matek semmit sem mond, mert arra úgy tanultam hogy előző nap minden feladattípusból megcsináltam egyet, és ugye azelőtt nem mondta el nekem senki hogy mit hogy kell csinálni, ezt is magamtól tanultam meg. De akkor döntöttem, azt hiszem ( nálam sosem lehet tudni) elmegyek töri-biosz faktra, mert biosz kell rekreációhoz, törit meg szeretem, kimegyek Németországba, lesz egy diplomám, remélem el is tudok vele helyezkedni! :) Az ilyen egészséggel kapcsolatos dolgok úgy is keresettek mostanság kint. Köszönöm a válaszokat!!
2012. febr. 4. 15:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Ui.: Köszönöm, hogy ilyen sokat írtál!!:)
2012. febr. 4. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!