Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik az értékese...

Szerintetek melyik az értékesebb diploma a történelem MA diploma vagy angol szakos diploma?

Figyelt kérdés
Angolból is jó vagyok de csináltam egy töri BA-t és most folytathatnám töri MA-n de angol részismereti egyetemi képzésben is részt vehetnék de nem tudom melyik lenne a racionálisabb döntés.Szerintetek?

2012. febr. 17. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
angol! and after go tolmácsnak
2012. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszol és ezáltal megkönnyíti a választásomat.
2012. febr. 17. 17:30
 3/9 A kérdező kommentje:
És vajon mint történész hova lehet menni dolgozni?Milyen munkalehetőségek vannak.
2012. febr. 17. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy nyugaton multik is alkalmaznak történészeket, hogy az adott nép történelmének ismerete révén jobb reklámstratégiát dolgozzanak ki, vagy valami ilyesmi, nem tudom pontosan... magániskolába is mehetsz tanítani törit, a többi hely asszem kihalásos alapon műxik.. :(


de én inkább egy ritka nyelvre szavazok, pl kínai, mellé meg sztem simán be lehet egyedül is magolni az angolt!

2012. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Angol szakkal egyértelmű mit lehet kezdeni pl:tolmács-fordító,tanár,anglisztika,amerikanisztika szakos bölcsész.Kíváló angol tudást lehet ott összeszedni és tanításra jogosítványt.De a történész az mi történész kutató az mi?Hol kell ilyen ember vajon?Ez nekem nem tiszta.Ez vagy azért van mert sehol vagy azért mert én vagyok tudatlan kicsit(ez lenne a jobbik eset).Az angol az egyértelmű több angol tanár ismerősöm is van akik közül sokan magán tanárként nyomják az ipart+nyelviskolában tanítanak ez nekem is ideális lenne.De történész kutató is szívesen lennék ha van egyáltalán ilyen.
2012. febr. 17. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem kérsz tanácsot a tanáraidtól? Én a helyedben biztos ezt tenném!
2012. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ők azt mondják, hogy angolra menjek mert jó a nyelvérzékem jól megy a nyelv de ők is angol tanárok angol tanárokból van sok ismerősöm de történész kutató ismerősöm egy sincsen ők a tévében szerepelnek és hogy hogy jutottak oda azt senki nem tudja annak csak a jó Isten a megmondhatója.
2012. febr. 17. 22:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan elhivatott vagy, hogy kutató akarsz lenni, és meg is van már nagyjából a témád abból, amiből doktorálnál, akkor válaszd a törit!


Ha meg egyszerűen vacilálsz a 2 szak közt (bár úgy érzem, a szíved a töri felé húz), akkor keress fel történelmet tanító tanárokat az egyetemeden, és kérdezd ki őket, akár ismeretlenül is!


Menj oda hozzájuk, mond el, hogy nagyra értékeled a munkásságukat, és ha lenne pár percük, érdeklődnél. És kérdezd meg tőlük, hogy szerintük érdemes-e a törit elvégezni.

2012. febr. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A tanárom ma azt mondta, hogy jól megy nekem az angol és szerinte teljesen alkalmas vagyok arra, hogy elvégezzem az angol szakot.Ő tudja hiszen ő is fiatal a harmincas évei elején jár tehát ő sem végzett régen tudja mi ott a helyzet meg hát hétről-hétre tanulunk csináljuk becsülettel az angolt napi szinten 4-5 órát tanulok de van hogy többet is középfokom már megvan egy ideje most októbertől belekezdtem intenzíven a felsőfok tanulásába és hát egyre jobban megy.Most pl angol történelmet,irodalmat,földrajzt tanulunk angolul de azért filmeket is elég gyakran nézek angolul.A tanárom szerint jövő ilyenkorra már biztosan meglesz a felsőfokom.Utána neki kezdek még egy nyelv elsajátásába németet már tanultam jó pár évig elég jól megy az is de nem szeretnék lenni "egyen ember" így angol-német párosítással az lennék mert majdnem mindenki ezt a kombót választja.Gondolkozok egy norvég,svéd vagy spanyol nyelvben tény hogy a keleti nyelvek is nagyon hasznosak.Pl.:egyes történészek szerint Kína 2024-re a világ vezető hatalma lehet,átveheti a vezető szerepet az USA-tól addigra ha így fejlődnek.De azért a Kínai nyelv vagy a japán sokkal nehezebb nyelvek mint egy angol vagy német vagy mint egyéb európai nyelvek.Ezért valószínű megcsinálom a második nyelvemből is a legalább középfokú c vizsgát az angol után(ha felsőfok sikerül abból is akkor az mégjobb).És ha ez meglesz akkor ha még marad időm,energiám akkor megpróbálom elsajátítani a kínai-koreai-japán nyelvek egyikét is mert nagyon izgalmasnak találom a nyelvet és különlegesnek.Szeretem a különlegességeket a kommersz dolgoknak nem vagyok nagy fanja.
2012. febr. 22. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!