Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most érettségizem. Elsősorban...

Most érettségizem. Elsősorban programtervező informatikus szakra jelentkezem, de gondolkodom, hogy másodiknak megjelölöm a gazdaság informatikust is. Jó választás lenne?

Figyelt kérdés
Szerintetek távol áll egymástól a kettő?Infóból jó vagyok, a programozás is érdekel, emelten érettségizek. Matekból sem állok rosszul,de ott még azért csiszolni kellene a tudomásomon!
2012. febr. 19. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A programtervezőt gondold meg jól, gyilkos a matek. Ha programozó akarsz lenni, inkább mérnök informatikusnak menj. A nehézségi sorrend pedig egyértelműen:

1. Progtervező

2. Mérnök

3. Gazdasági


Ez szerintem el is árult mindent a gazdasági informatikus képzésről. Akkor már inkább a mérnök. Egyébként a gazdinfo sem túl könnyű.

2012. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!A matektól én is tartok, de az a baj,hogy a mérnök informatikusnál meg a szaktantárgyak amik veszélyesek lehetnek számomra a gimi után.Meg háttulajdonképpen a programozás érdekelne igazán.

Azért gondolkodtam a gazdasági informatikuson mert ott inkább a matek és az infó dominál mint a proginfónál.

2012. febr. 20. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Hát én mérnök informatikusnak tanulok, itt csak a matek és a programozás vészes, na meg a fizika/villamosságtan is húzós lehet. A többi szerintem egyszerű, ha érdekel az informatika. Gazdinfón meg inkább a közgázra mennek rá, IR, hasonlók. Annyi a különbség a mérnök és a gazdinfo között, hogy fizika helyett gazdasági tárgyak vannak, meg talán lazább a programozás egy fokkal. Én nagyon úgy nézem, hogy a nagy része csak rizsa, ezért kisebb az értéke is, mérnökként sokkal könnyebb elhelyezkedni.
2012. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tegnap beküldtem a jelentkezést..végül csak a proginfót jelöltem be elsőnek. Annyira ide készülök, bár lehet,hogy kell,hogy kapjak egy pofont aztán rádöbbenek,hogy mégsem kellett volna...akkor majd jön a mérnökinfó!
2012. febr. 21. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:

legyél szerencsés, mi 2009-ben kezdtünk kb. 400-an... ha végeznek összesen 30-40-en sokat mondok...(elte.prog.inf)

rengetegen elmentek közben innen:(

2012. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd igyekszem!Először persze érettségi, majd az,hogy bekerüljek és aztán belevethetem magam a tanulásba!
2012. febr. 27. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!