Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb a szakközép...

Melyik a jobb a szakközép vagy a gimi (4-es tanuló vagyok)?!

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szakközép
2012. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ezen lehetne órákig/napokig vitatkozni.

ez teljesen ember függő. attól függ h a későbbiekben merre akarsz majd továbbmenni.

2012. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
relatív, attól függ, hogy suli után mit akarsz magaddal kezdeni, mindkettő jó, csak az egyik emiatt, a másik amiatt
2012. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma már szerintem a szakközép...

Esetleg akkor gimi, ha kéttannyelvű, vagy ilyen egyéb nyelvel kapcsolatos...

2012. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

egyébként egyáltalán nem éri meg a kéttannyelvű, hiszen a jogszabály tiltja, az idegen nyelven való érettségizést, és ha most valaki mondjuk matekból latinul akarna emelt szinten érettségizni, nem teheti meg, mert tiltják

illetve számtalan olyan ismerősöm van, aki gazdasági tárgyat idegen nyelven tanulta, magyarul nem, és most az egészet újra meg kell tanulnia magyarul

2012. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Attól függ, vannak-e terveid a jövőre nézve.


Ha vannak, akkor el is döntötte a kérdést. Ha szakközépbe mész, ott szakmai tárgyakat tanulhatsz, ha viszont gimibe, ott az általános tárgyakból tudsz felkészülni magasabb szinten.Tehát ha mondjuk orvasira akarsz menni, akkor Gimi, és biosz, kémia fakultás, ha pedig pl az üzleti élet érdekel inkább, akkor egy közgazdasági szakközép a neked való, ahol szakmai tárgyakból is le tudsz vizsgázni, így több esélyed lesz az adott fősulira bekerülni.


Ha nincsen terved, akkor szerintem 4-es átlaggal egyértelműen gimi, aztán majd alakul, hogy mi lesz később.

2012. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a szakközép mert ott közben szakmát is tanulsz és lesz egy érettségid!
2012. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!