Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha angol tanár akarok lenni,...

Ha angol tanár akarok lenni, hova kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jövőre fogok érettségizni és folyton nyúznak, hogy döntsem már el, hol tanuljak tovább. Igazából annyira nem tetszik semmi, de amit élveznék, az az angol tanítás. Inkább álatlános iskolásaknak tanítanék, mert nem vagyok olyan szigorú hitlerpalánta, szerintem a tinikkel nem tudnék bánni, kisebb gyerekekkel könnyebb. Ha angol tanár akarok lenni, akkor hova jelentkezzek? Ehhez felsőfokú angol nyelvvizsga kell? A középfok megvan és 96%-os lett úgy, hogy nem tanultam rá semmit (csak ami a suliban meg netről rámragadt), szal szerintem menne a felsőfok is. Előre is kösz!
2012. márc. 5. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Anglisztika alapszakra jelentkezz, onnan meg tanári mesterre. Erősen ajánlott egy úgy nevezett minor szak felvétele (az angol lesz a majorod azaz a fő szakod). Emelt szintű angol érettségi kell hozzá, ami nem váltható ki nyelvvizsgával.
2012. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!