Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most mit csináljak? Vége az...

Most mit csináljak? Vége az életemnek!

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg a pontszámaimat azokba a sulikba, ahova jelentkeztem..

2 sulit jelöltem meg, egyikből elutasítottak!!!:((( (amelyik mellesleg gyenge gimi..)

A másiknál fent vagyok, de nagyon kevés arra az esély, hogy felvesznek oda..pedig az lett volna az álmom!!:'((


Nem értem, hogy mi történhetett..jó tanuló vagyok!A tanárok szeretnek, jó dogákat írok..

Erre a 4,2-es átlagommal mehetek pótfelvételizni és úgy talán-talán felvesznek egy gyenge szakközépbe..


Mi történhetett?:((

Ilyenkor mi a teendő?

Nem tudom, hogy juthattam el idáig..úgy érzem, hogy tényleg sehova se való vagyok..ha most bekerülök egy szakközépbe nagyon lefog romolni az átlagom..:'(((


Kérlek segítsetek nekem!!:(


14/L


2012. márc. 13. 14:40
 1/10 anonim válasza:
100%
Igen, áltiban még azt hiszi az ember, hogy ő a világ közepe, és hogy milyen jó tanuló, meg ilyesmi, aztán szembesül vele, hogy sokkal jobbak is vannak, és nem biztos, hogy elég, amit ő tud. Fogadd el, ez ilyen, és ezután még ilyenebb lesz, én a szakközépben alig voltam hármas átlagú, áltiban 4,4 felett mindig. Ennyivel volt erősebb a szakközép, mint az áltim. Nincs tragédia, az életednek nincs vége, de kikerülsz egy kicsit a való életbe, és rájössz, hogy azért a 4,2-ért mostantól vért fogsz izzadni, és még akkor is lesznek nálad sokkal jobbak. Ilyen az élet, nem az álti. Fel a fejjel!
2012. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó de mit tegyek, ha semelyikbe sem vesznek fel, amit megjelöltem??


ahhjj :'(( nem hiszem el..:'((

2012. márc. 13. 14:49
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok. Azt tudom neked tanácsolni, hogy ne akadj ki mert ez még nem végleges eredmény. Az iskolák márc. 13-ig csak az ideiglenes sorrendet teszik közzé. A végleges rangsor csak ápr. végén lesz meg.

Mellesleg az iskolák honlapján fent van a suli telefonszáma. Anyukád (vagy akár te is) nyugodtan felhívhatja őket és megérdeklődheti, hogy kb. mennyi esély van arra, hogy felvegyenek.

Ne feledd, ez csak ideiglenes sorrend! Maradj nyugodt és ne vonj le elhamarkodott következtetéseket!

Hidd el tudom mit érzel.

Remélem tudtam segíteni ha akarod írhatsz egy privit is :)

14/L

2012. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És a barátnőm, akinek 3.6-os az átlaga felvették oda, ahonnan engem elutasítottak!!

Ráadásul múlt évben egy olyan fiút is felvettek oda, aki a szóbelit elrontotta, 14 pontos felvételit írt és, ha ez még nem lenne elég 2-es volt az átlaga!!!

2012. márc. 13. 14:51
 5/10 anonim válasza:

Szia megint!

Második válaszoló vagyok.

Arra esetleg nem gondoltál, hogy azért utasítottak el az egyik helyről mert felvettek a másikra??

Ha igaz amit írsz akkor valószínüleg ez a helyzet.

2012. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kizártnak tartom..

Mert a másik helyen is az ideiglenes pontszámok listáján is az utolsók között vagyok...:(((

2012. márc. 13. 15:24
 7/10 anonim ***** válasza:
A 4,2-es átlag viszonylag egész jó de tényleg sokan vannak azok akiknek jobb + lehet h sokat járnak versenyekre is. Viszont sajnos annak is nagy a valószínűsége h van pár olyan ember is előtted akiknek sokkal rosszabb a teljesítménye de a szülei ismernek valakit/kiket az iskolából ergo protekciósok. :/ Ezzel meg sajna nem tudsz mit kezdeni. Én is csak azt tudom tanácsolni h ne idegeskedj addig amíg nincsenek meg a végleges eredmények. :)
2012. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nem az átlag a lényeg,remélem te is tudod.Az hogy hány 5ösöd van nem az a fontos hanem hogy mi van a fejedben,mennyire vagy intelligens és okos,kitűnő tanuló lehet az is aki csak magol,tanul mint az eszeveszett,de nem rendesen tanulja meg,élthez való tudása meg nulla.nem azt mondom,hogy ilyen vagy mivel nem ismerlek,csak gondoltam jobb ha tisztában vagy vele,egy felvételin nem az átlag a lényeg.mellesleg vannak ennél jobb átlagok is azért.Lehet a barátnőd 3,6os átlaggal rendelkezik de jobban szerepelt a felvételin.Miért romlana le az átlagod,ha szakközépbe kerülsz,az csak rajtad múlik mennyit tanulsz,nem az iskolán.Mellesleg minden okkal történik,nincsenek véletlenek,lehet most így kellett lennie.
2012. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Háááát egy közepes vagy erősebb szakközépbe ha bekerülsz lehet jobban jársz mint egy fostos gimivel :))))
2012. márc. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk még azt ajánlották nyolcadikban (a szülőknek a szülőin), hogy ha egy amúgy jó tanuló gyerek elrontja a felvételit, vagy valamiért nem veszik fel, akkor menjen be a szülő a bizonyítványával a suli igazgatójához. Állítólag volt valaki, akit amúgy nem vettek fel a megjelölt helyekre, anyukája bevitte a bizonyítványt mindhárom helyre, és mindenhova felvették ez alapján. :D Mondjuk elég jó hírű általánosba jártam, lehet azért ment, de mindenképp érdemes megpróbálnod.

És a másik: hiába mennyire mondják, hogy ezen múlik az életed, meg minden, nem igaz. Majd lesznek pótfelvételik, jó sulikban is szoktak lenni, meg át lehet jelentkezni akár egy fél év után, sok mindent meg lehet oldani. Meg egy jó szakközéppel meg lehet tényleg többet érsz, az átlagod meg pont hogy jobb lesz mint egy erősebb suliban, feltéve ha rendesen tanulsz. :)

2012. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!