Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valakinek valami ötlete?...

Van valakinek valami ötlete? Úgy érzem 34 évesen vége az életemnek.

Figyelt kérdés
Kezdem az elején. 3 műszakban, szalag mellett dolgozom, nettó 95 ezerért. Errefelé még ennek is örülni kell. Anyám 54 éves, eddig dolgozott, de januárban agyvérzést kapott, fél oldalára lebénult, úgyhogy már nem dolgozhat soha. Most tulajdonképpen 24 órás ápolásra szorul. Én vagyok vele, mert más rokona nincs, addig amíg dolgozom, egy ápolónő van vele, de arra rámegy a fél fizetésem. Eddig egy albérletben laktam a párommal, de miután elmegy a fizetésem az ápolónőre, nem tudtam ott lakni, kénytelen voltam hazaköltözni, a párom meg elhagyott, mert ő nem akar a beteg anyósával egy fedél alatt lakni. (6 éves kapcsolat volt). Ezek után úgy érzem, semmi esélyem arra, hogy bárki mást találjak, hiszen nem nagyon van olyan, aki tolerálná, hogy semmi szabad időm nincs. Illetve azt, hogy nem tudok különköltözni. Megtakarításom nincs. Úgyhogy perpillanat úgy érzem, hogy lehúzhatom a rolót, innentől már semmi értelme az életemnek. Van ebből kiút?
2012. márc. 7. 11:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kegyetlenül hangzik, de miért nem helyezed el őt egy speciális otthonban? 120ezer/hó Az ő nyugdíja ugyan rámenne, plusz még, ha nincs annyi, neked kellene kipótolnod, de lenne saját életed. Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy így eltemetkezz.
2012. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nagyon pórul jártál. Sajnálom, hogy a párod sem tartott ki melletted, talán nem is szeretett igazán. Valami támogatást nem lehet igényelni?Esetleg valami rehabilitációs otthonba? Vagy ilyesmi. úgy is foglalkozhatsz anyukáddal, de így tényleg nem tudsz lépni.
2012. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az ő nyugdíja 68 ezer forint. 52 ezer forinttal havonta nem tudom kipótolni.
2012. márc. 7. 11:10
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kellene igényelni anyukád részére valami nyugdíjszerű ellátást.

Van 40 éve? Ha nincs akkor rokkant ellátás vagy rehabilitációs járadék jöhetne szóba.


Szerintem azért vannak normális férfiak is, fogsz találni valakit.

2012. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Majdnem egyszerre írtunk, szóval van nyugdíja. Arra lehet kérni méltányossági emelést a lakóhelye szerint illetékes Nyugdíjbiztosítónál, illetve egyszeri segélyt a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál.


Állami otthonban is lehet próbálkozni, úgy tudom, azok ingyenesek.

2012. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Ott van anyukád aki gondozásra szorul. Ha te elmennél senkije sem lenne. De szerintem ő nem akar neked rosszat úgyhogy ha otthonba küldenéd ahol tudnak rá vigyázni akkor már lenne egy kis szabadidőd. Persze a rendszeres látogatást nem szabad elfelejteni és hidd el mivel az anyukád, csak jót akarna neked, azt akarná hogy jobb életed legyen.

Munkával kapcsolatban annyit hogy próbálj meg másfelé tekintgetni, de csak akkor kockáztass ha biztos vagy a dolgokban.

A kikapcsolódást pedig ne felejtsd el. 1 hónapban 1X legalább menny el valahová a közelben vagy chatelj valakivel.

Így talán a magánéleted is rendeződik.

Ami pedig a legfontosabb(mert a kérdésedből elég erős öngyilkos hajlamot vettem ki a végső elkeseredésed miatt)


Nyomorban élni még mindig jobb, mint meghalni benne!

(ismerős lehet a Dr.House-ból de nem a show a lényeg hanem az hogy igaza van)

2012. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de azért ne add fel. Fiatal vagy, és ha egy 6 éves kapcsolat után a párod azért hagyott el, mert ápolnod kell az édesanyádat, akkor nem is szeretett igazán. Mi lett volna, ha veled történik valami? Az én édesapám az agyvérzése után kb 1 évvel már tudott rendesen járni, és gondoskodni magáról, ezt kivánom édesanyádnak is.

Hidd el azért vannak még megértő férfiak is, igaz keresni kell. Lehet, hogy most éppen nem ez a megfelelő időszak párkeresésre, de még 1-2 év múlva sem késő.

Én 50 évesen kezdtem újra az életem, és soha ilyen boldog nem voltam mint most a párommal, akivel 5 éve élünk együtt, és mindenben számithatok rá.

2012. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Állami otthon már próbáltam, csak 2 év a várólista. De van ahol 5 év.


A méltányossági emelést még megpróbálom.

2012. márc. 7. 11:15
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem volt az a kapcsolat olyan erős, ha ezért elhagyott a párod. Tudom könnyű ezt mondani, hogy intézet mivel arra is éveket kell várni, hogy felvegyék, de ezen kívül mást nem tudsz tenni. Párt meg majd találsz, nem kilátástalan az életetd. Anyukád lakásban viszont eltudsz lakni, úgy is Téged illet. Magasabb legyen a nyugdíja, állapíttasd meg a 100 %-os rokkantságot.
2012. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Amúgy nem gondoltam még öngyilkosságra, nem gondoltam, hogy bárki úgy hiszi, hogy már ott tartok. Csak egy kicsit sok volt ez így egyszerre.
2012. márc. 7. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!