Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 17 eves vok, Erdelyi vagyok,...

17 eves vok, Erdelyi vagyok, de budapesten szeretnek tanulni, azonban penzugyi lehetosegeim picit korlatozottak. Nem tudtok olyan osztondijjrol/tamogatasrol ami a kulfoldi diakokat tamogatna?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 16:10
 1/8 A kérdező kommentje:
egyetemi tamogatasra ertem,egyetemet szeretnek ott vegezni,lehetoleg kettot is 1szerre,jovore eretsegizem es tudnom kene h eldonthessem mien targyakbol kell leadnok poteretsegit ha oda is felvetelizhetek
2009. jún. 11. 16:13
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen írással inkább ne akarj egyetemet végezni. Főleg nem Magyarországon.
2009. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Főleg nem kettőt egyszerre...
2009. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is van kifogásom a helyesírásoddal kapcsolatban. De nem ezt kérdezted.

Mindenképpen nézz körül a felv.hu-n Aztán ha megvan a megfelelő egyetem akkor érdeklődj utána milyen lehetőségek vannak.

2009. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
93%

[link]


Az előző válaszban lemaradt az "i" betű.


--marconi--

2009. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de ilyen helyesírással szerintem fel sem vennének ide egyetemre...

Egyébként miután EU-s állampolgár vagy, elvileg ingyen tanulhatsz a magyar egyetemeken. Van a külügyminisztériumnak egy határon túli magyarokat segítő ösztöndíja, a MÖB-ön (Magyar Ösztöndíj Bizottság) keresztül tudsz rá pályázni.

2009. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

na jó..csak hogy lássák,hogy nem hiába akarok magyar egyetemre jelentkezni és ne fojton a helyesírásomat kritizálják:

17 éves vagyok,és Szamosjuváron tanulok,most fejeztem be a 11. osztályt.Évi átlagom: 9.75.,magyar megyei olinpiász II. helyezettje vagyok,annak ellenére,hogy olyan faluban nöttem fel,ahol a 3500 lakoból csupáncsak 10 magyar család él.Édesapám és édesanyám magyar nemzetiségű,de sajnos majdnem csak románul beszélek a faluban.Azért szeretnék magyarországon tanulni mert mégiscsak magyar nemzetiségű vagyok,és nem szeretném elfelejteni ezt és román felsöoktatási intézményben tanulni tovább.Mindezt csak a kritikák miadt mondtam el,és azért h mielött megkritizálnák a helyesirasomat gondolják csak végig hogy milyen könnyű is magyarnak maradni egy teljesen roman környezetben.(a könnyüt irónikusnak szántam)

Én igenis büs ke vagyok magamra,hogy igy is megálltam a helyem és arra is,hogy magyar vagyok.

Köszönöm a válaszokat,sokat segitettek.

ui: annak ellenére hogy a kritika épitö jellegű,nem mindig kell elhamarkodottan épiteni.

Bocsánat a helyesirásomért,remélem most ez már megfelel elvárásaiknak,ha még mindig nem tökéletes,a miadt elnézést kérek,de amikor sietek nem figyelek oda a helyesirásra( és sajnos nem engedi meg a billenyűztetem a hossu u,ö betű irását...)


tiszelettel:Enikö

2009. jún. 12. 15:44
 8/8 anonim válasza:

Szia, sajnos én nem tudok semmilyen segítséget adni, de szívesen megszólnám azokat, akik hozzászóltak a kérdésedhez, de nem teszem. Nem tudom, milyenek lennének a Te helyzetedben.

De jövőre, remélhetőleg én is Pesten fogok tanulni, ha valamiben tudok segíteni, szívesen megteszem. Kérlek vedd fel a kapcsolatot velem!!

2009. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!