Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem vagyok jó tanuló?

Miért nem vagyok jó tanuló?

Figyelt kérdés
Tudom hogy, ez csak rajtam múlik, de hát egyszerűen nem megy! Sokszor előveszem a könyveimet előre tanulok, ha szünet van és unatkozok akkor is inkább el kezdek tanulni mert tudom hogy fontos és hogy, nekem ez a 'dolgom' de hiába tanulok, akkor se tudok semmit. De miért?
2012. márc. 17. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Figyelem gondod van nem tudsz rendesen figyelni és nem vagy képes rendesen értelmezni úgy az anyagot hogy megmaradjon benned. Természetesen többet kellene tanulnod és abból 1 órát fordítani arra hogy az anyagot egy otthoni füzetbe lejegyzeteled érthetően utána nézel dolgoknak és ami jegyzetet otthon készítettél az alapján tanuld meg a dolgokat. Ez időigényes ugyan de megéri.
2012. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindig úgy szoktam csinálni, egy füzetbe leírom azokat amik fontosak, ha pl. történelmet tanulok akkor le is rajzolom amit tanulok úgy könnyebben meg marad, a tanulós tantárgyakkal nincs is olyan nagy problémám, inkább a matekkal, a fizikával,a nyelvtannal azokkal a tárgyakkal amiket meg kell érteni.
2012. márc. 17. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Le is írtad a problémád.


"ha szünet van és unatkozok akkor is inkább el kezdek tanulni mert tudom hogy fontos és hogy, nekem ez a 'dolgom' "


Erre mondják a szülők, hogy nem nekik hanem magadnak tanulsz. Ne azért tanulj mert ez a dolgod, hanem azért mert érdekel. Ne arra törekedjél, hogy minden tárgyból megfelelj és éltanuló legyél. Inkább azokkal a dolgokkal foglalkozz amik tényleg érdekelnek. Mindent úgysem fogsz tudni megtanulni. Legyen valami amit szeretsz és szívesen foglalkoztat. Majd suli után nagyobb hasznát veszed.

2012. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!